Sunday 28 April 2019

Division 1

10:30
Bishops Itchington
  • Joel Bennett 20'
  • Andy Yeates 50'
  • Tom O'Callaghan 70'
  • Johnny Adair 80'
4 - 1 Full time
Leamington Hibernians
  • Jack Marsden 15'

Division 3

10:30
Chadwick End
  • Ciaran Grace 60'
1 - 4 Full time
Bishops Tachbrook FC
  • Jamie Rossiter 25'
  • Adam Knight 40'
  • Adam Knight 65'
  • Daniel Bates 75'
10:30
Hampton Magna
  • Paul Rose 85'
1 - 0 Full time
Castle Rangers
10:30
Warwick Printing
0 - 0 Full time
VTS Warwick

Division 2

10:30
Dynamo Leamington
  • Edward Smith 53'
  • Aaron Rowley 80'
2 - 5 Full time
Radford Albion
  • Luke Upton 18'
  • Daniel Burden 54'
  • Luke Upton 65'
  • Houghton Paul 70'
  • Adrian Reeves 82'
10:30
Leamington FC Veterans
  • Dan Brown 45'
  • Paul Lee 45'
  • Philip Davies 45'
3 - 1 Full time
Ettington Rovers
  • Glen Matthew 83' (Pen)
10:30
Real Barston
0 - 3 Full time
Kineton S&SC
  • James Mair 72'
  • James Keller 83'
  • Connoll Furrell 92' (Pen)

Division 4

10:30
Stockton United
  • Will Wall 8'
  • Will Wall 49'
  • Mitch Coleman 55'
  • Will Wall 81'
  • Kody Neal 87'
5 - 2 Full time
Warwick Boar
  • Lewis Wilson 35'
  • Macauley Easterlow 75'

Division 4 Cup, sponsored by Spa Trophies 2018-19 - Final

15:00
Chadwick End Reserves
0 - 3 Full time
Leamington Hibernians Reserves
  • Liam Bullimore 1'
  • Luke Marriott 90' (Pen)
  • Liam Bullimore 90'

Sunday 14 April 2019

Division 3

10:30
Castle Rangers
0 - 0 Full time
Harbury
10:30
Liberal Club C
  • Richard Clarke 25'
1 - 6 Full time
Bishops Tachbrook FC
  • Adam Knight 50'
  • Lewis Christian 55'
  • Adam Knight 63'
  • Daniel Bates 70'
  • Adam Knight 75'
  • Adam Knight 85'

Division 4

10:30
HRI Wellesbourne Reserves
0 - 4 Full time
Stockton
  • Haydn Chaundy 20'
  • Richard Davis 55'
  • Richard Davis 70'
  • Ruben Padin 75'
10:30
Leamington Hibernians Reserves
  • Liam Bullimore 15'
  • Elliot Smith 30'
  • Harry Davies 49'
  • Mitchell Williams 56'
  • Luke Marriott 62'
  • Elliot Smith 68'
  • Brandon Hoey 74'
  • Harry Davies 82'
  • Harry Davies 87'
9 - 0 Full time
Lillington Juniors Reserves
10:30
Stockton United
  • Will Wall 5'
  • Will Wall 64'
  • Mitch Coleman 69'
3 - 8 Full time
Blackdown
  • Ashley Bradbrook 20'
  • Adam Hughes 25'
  • Jamie Campton 30'
  • Ashley Bradbrook 33'
  • Jamie Campton 42'
  • Cameron Coutts 60'
  • Alex Chamberlain 72'
  • Ashley Bradbrook 85'

Division 2

10:30
Heathcote Athletic
  • John Aston 25'
  • Nicholas Keenan 45'
  • Nicholas Keenan 50'
  • Nicholas Keenan 60'
  • Chris Collier 85'
5 - 3 Full time
Real Barston
  • David Jolly 55'
  • Dan Zoka 65'
  • David Jolly 80'
10:30
Khalsa Reserves
0 - 3 Full time
Kineton S&SC
  • Connoll Furrell 5' (Pen)
  • Mitchell Keyes 60'
  • Connoll Furrell 78'

Division 1

10:30
Westlea Wanderers
P - P
Bishops Itchington

Division 3 Cup, sponsored by Nick Chambers in Memory of his Father Chris 2018-19 - Final

15:00
Hampton Magna
  • Adam Timlin 25'
  • Michael Jefferson 30'
  • Adam Timlin 70'
  • Adam Timlin 75'
  • Sam Perry 80'
  • Charles Woodward 85'
6 - 1 Full time
VTS Warwick
  • Jamie Leahy 50'

Cancer Research UK Charity Invitation Supplementary Cup 2018-19 - Semi-Final

10:30
Ettington Rovers
  • Carl Taylor 41'
  • Jordan Lewis 48'
  • Glen Matthew 90'
3 - 1 Full time
HRI Wellesbourne
  • Greg Eales 27'

Leamington Referees' Association Andy Campbell Challenge Cup 2018-19 - Semi-Final

10:30
Chadwick End
  • Adam Key 35'
  • Ciaran Grace 40'
  • Ciaran Grace 60'
3 - 2 Full time
Dynamo Leamington
  • Alik Rouse 20'
  • Ashley Rowley 30'

Sunday 7 April 2019

Division 3

10:30
Chadwick End
P - P
Hampton Magna
10:30
Liberal Club C
  • Matthew Bemrose 14'
  • Adam Short 53'
2 - 2 Full time
Castle Rangers
  • Lee Watton 13'
  • Matt Wix 65' (Pen)
10:30
Warwick Printing
  • Connor Kenny 45'
1 - 4 Full time
Bishops Tachbrook FC
  • Adam Knight 30'
  • Adam Knight 44'
  • Adam Knight 67'
  • Lewis Christian 70'

Division 2

10:30
Ettington Rovers
  • James Lees 56'
  • Glen Matthew 58' (Pen)
  • Jordan Robinson 71'
  • Jordan Robinson 88'
4 - 2 Full time
Kineton S&SC
  • Connoll Furrell 45'
  • Connoll Furrell 45'
10:30
Heathcote Athletic
  • James Carro 30'
1 - 2 Full time
Radford Albion
  • Sion Humphreys 60'
  • Houghton Paul 72'
10:30
Real Barston
  • Matthew Gillett 55' (Pen)
1 - 1 Full time
Leamington FC Veterans
  • Paul Holland 35' (Pen)

Division 4

10:30
HRI Wellesbourne Reserves
0 - 5 Full time
Chadwick End Reserves
  • Thomas Tarbuck 15'
  • Scott Wallis 28'
  • Thomas Tarbuck 30'
  • Steven Ebdon 70' (Pen)
  • Steven Ebdon 80'
10:30
Stockton
P - P
Whitnash United

Division 1

10:30
Khalsa
  • Dave Benton 12'
1 - 2 Full time
Bishops Itchington
  • Tom O'Callaghan 44'
  • Tom O'Callaghan 75'
10:30
Leamington Hibernians
0 - 1 Full time
Radford Semele
  • Matthew Buckham 70'

Division 2 Cup, sponsored by Rye Hill Service Station 2018-19 - Final

15:00
HRI Wellesbourne
  • Guy Allen 2'
  • Greg Eales 55'
  • Greg Eales 73'
3 - 0 Full time
Dynamo Leamington

Latest news

George Dutton Cup Final - Tuesday 14th May 2019
General George Dutton Cup Final - Tuesday 14th May 2019

Bishops Itchington 3 - 1 HRI Wellesbourne

Cancer Cup Final
General Cancer Cup Final

Reminder that the Cancer Cup Final is this Sunday.

Cancer Research Supplementary Cup Final - Sunday 12th May 2019
General Cancer Research Supplementary Cup Final - Sunday 12th May 2019

Ettington Rovers 0 - 7 Kineton Sports & Social Club

Tracey Thomas Leamington and District Sunday Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe