Sunday 31 March 2019

Division 1

10:30
Bishops Itchington
P - P
AFC Warwick
10:30
Radford Semele
  • Iain Grove 35'
1 - 3 Full time
Leamington Hibernians
  • Jack Marsden 15'
  • Connor Carson 75'
  • Kurt Parsons 84'

Division 4

10:30
Chadwick End Reserves
  • Thomas Wale 35'
  • Thomas Wale 80' (Pen)
2 - 1 Full time
Blackdown
  • Conor Chamberlain 80'
10:30
Leamington Hibernians Reserves
  • Harry Davies 25'
  • Harry Davies 42'
  • Harry Davies 61'
  • Brandon Hoey 83'
4 - 0 Full time
Warwick Boar
10:30
Stockton
  • Alex Boulden 10'
  • Alex Boulden 18'
  • John Ahearne 20'
  • Malachy Rose 40'
  • Alex Boulden 80'
  • Dan Brown 85'
6 - 1 Full time
HRI Wellesbourne Reserves
  • John Denny 45'

Division 2

10:30
HRI Wellesbourne
  • Greg Eales 10'
  • Vitor Machado 33'
  • Craig Setchell 72'
  • Greg Eales 87'
4 - 0 Full time
Dynamo Leamington
10:30
Heathcote Athletic
  • James Provett 10'
  • Owen Davies 55'
2 - 2 Full time
Ettington Rovers
  • Jordan Robinson 15'
  • Jordan Robinson 51'
10:30
Kineton S&SC
  • James Keller 20'
  • Mitchell Keyes 26'
  • Max Coton 55'
  • Connoll Furrell 85'
  • Connoll Furrell 86'
5 - 3 Full time
Leamington FC Veterans
  • Ross Jackson 45'
  • Ross Jackson 45'
  • Paul Lee 45'
10:30
Real Barston
  • Oliver Stocks 25'
1 - 0 Full time
Radford Albion

Division 3

10:30
Hampton Magna
  • Charles Woodward 15'
  • Jason Holland 25'
  • William Mander 40'
  • Ashley Turnbull 80'
4 - 0 Full time
VTS Warwick
10:30
Liberal Club C
  • Adam Short 25'
  • Mark Smith 45'
  • Matthew Bemrose 60'
  • Matthew Bemrose 80'
4 - 1 Full time
Harbury
  • Ryan Walton 70'

Sunday 24 March 2019

Division 3

10:30
Bishops Tachbrook FC
  • Adam Knight 5'
  • Adam Knight 10'
  • Adam Knight 15'
  • Adam Knight 25'
  • Adam Knight 35'
  • Adam Knight 40'
  • Adam Knight 55'
7 - 0 Full time
Princethorpe
10:30
Harbury
  • Lewis Waite 5'
  • Conor Smith 25'
  • James Hancocks 35'
  • Conor Smith 60'
  • Ben Sharman 85'
5 - 2 Full time
Hampton Magna
  • Ashley Turnbull 40'
  • Sunil Nand 65'
10:30
Liberal Club C
  • Matthew Bemrose 2'
1 - 1 Full time
VTS Warwick
  • Thomas Scott 79'
10:30
Warwick Printing
  • Cory Turner 45'
1 - 3 Full time
Chadwick End
  • Niall Grace 55'
  • Niall Grace 65'
  • Niall Grace 80'

Division 4

10:30
Blackdown
  • Ashley Bradbrook 30'
  • Ashley Bradbrook 82'
2 - 3 Full time
Lillington Juniors Reserves
  • David Jones 8'
  • David Jones 25'
  • David Jones 70'
10:30
Chadwick End Reserves
W - L
Stockton United
10:30
Leamington Hibernians Reserves
P - P
Stockton

Division 2

10:30
Ettington Rovers
  • Alex Ashfield 57'
  • Alex Ashfield 58' (Pen)
2 - 3 Full time
Heathcote Athletic
  • James Bye 20'
  • Nicholas Keenan 70'
  • Chris Collier 80'
10:30
Leamington FC Veterans
  • Paul Lee 45'
  • Butho Sibanda 45'
2 - 3 Full time
Radford Albion
  • Daniel Burden 20'
  • Sion Humphreys 55'
  • Sion Humphreys 77'
10:30
Long Itchington
  • Uluseyi Sorinola 43'
  • Sam Crawford 55'
  • Neil Milburn 60'
3 - 2 Full time
Kineton S&SC
  • Connoll Furrell 25'
  • Connoll Furrell 75'
10:30
Real Barston
  • Matthew Gillett 15'
  • OWN GOAL 20' (OG)
  • Robert Jolly 35'
  • Matthew Gillett 70'
4 - 0 Full time
Khalsa Reserves

Division 1

10:30
Westlea Wanderers
  • Lewis Scott 60'
  • Joe Wright 80'
2 - 1 Full time
Radford Semele
  • Jamie Duffy 70'

Division 1 Cup, sponsored by Anthony Eden Gents Hairdresser 2018-19 - Final

15:00
Bishops Itchington
  • Adam Miles 15'
  • Tom O'Callaghan 18'
  • Joel Bennett 89'
3 - 1 Full time
Khalsa
  • Sukhraj Heer 65'

Leamington Referees' Association George Dutton Challenge Cup 2018-19 - Semi-Final

10:30
HRI Wellesbourne
  • Guy Allen 65'
1 - 1 Full time
Leamington Hibernians
  • Steven Formosa 93'
HRI Wellesbourne win 6 - 5 on penalties.

Sunday 17 March 2019

Division 1

10:30
Bishops Itchington
  • Adam Miles 5'
  • Tom O'Callaghan 30'
  • Tom O'Callaghan 60'
  • Johnny Adair 70'
  • Tom O'Callaghan 75'
  • Joel Bennett 85'
6 - 0 Full time
Lillington Juniors

Division 3

10:30
Chadwick End
P - P
Liberal Club C
10:30
Princethorpe
  • Edward Spencer 40'
1 - 0 Full time
Castle Rangers
10:30
Warwick Printing
P - P
VTS Warwick

Division 2

10:30
Dynamo Leamington
  • Seb Burton 25'
  • Seb Burton 35'
2 - 3 Full time
Heathcote Athletic
  • Owen Davies 15'
  • Eamonn Richards 50'
  • James Bye 70'
10:30
Long Itchington
  • Sam Crawford 51'
  • Robert Chimes 73'
2 - 0 Full time
Ettington Rovers

Division 4

10:30
Lillington Juniors Reserves
  • Reece Robbins 45'
1 - 5 Full time
Chadwick End Reserves
  • OWN GOAL 55' (OG)
  • Robert James 65'
  • Thomas Wale 70'
  • Steven Ebdon 75' (Pen)
  • Steven Ebdon 85'
10:30
Whitnash United
  • Rhys Bufton 19'
  • Taylor Forrest 38'
2 - 0 Full time
HRI Wellesbourne Reserves

Cancer Research UK Charity Invitation Cup 2018-19 - Semi-Final

10:30
Radford Albion
0 - 3 Full time
Westlea Wanderers
  • Elliot Powell 18'
  • Jamie Coleman 35'
  • Ryan Woodward 75'
10:30
Real Barston
  • Gareth Davies 55'
  • Matthew Gillett 65' (Pen)
2 - 2 Full time
Bishops Tachbrook FC
  • Adam Knight 50'
  • Adam Knight 70'
Bishops Tachbrook FC win 3 - 4 on penalties.

Cancer Research UK Charity Invitation Supplementary Cup 2018-19 - Semi-Final

10:30
Stockton
  • Malachy Rose 65'
  • John Ahearne 80'
2 - 4 Full time
Kineton S&SC
  • Liam Naven-Jones 20'
  • Jordan Coton 24'
  • James Keller 35'
  • Callum Graham 88'

Sunday 10 March 2019

Division 3

10:30
Castle Rangers
P - P
Harbury
10:30
Hampton Magna
  • Ashley Turnbull 25'
  • Travis Lea 65'
2 - 2 Full time
Princethorpe
  • George Jones 30'
  • Edward Spencer 44'
10:30
Liberal Club C
P - P
Bishops Tachbrook FC

Division 4

10:30
HRI Wellesbourne Reserves
  • Shamir Entezar 35'
  • Arundeep Sodhi 60'
  • Greg Eales 65'
  • Michael Mandla 70'
  • Shamir Entezar 80'
5 - 0 Full time
Stockton United
10:30
Stockton
0 - 2 Full time
Blackdown
  • Adam Hughes 75'
  • Conor Chamberlain 83'
10:30
Warwick Boar
  • Steven Nollett 60'
1 - 0 Full time
Whitnash United

Division 2

10:30
Leamington FC Veterans
0 - 0 Full time
Heathcote Athletic
10:30
Radford Albion
  • Sion Humphreys 22'
  • Daniel Burden 38'
  • Houghton Paul 81'
3 - 0 Full time
Dynamo Leamington

Division 1

10:30
Leamington Hibernians
  • Lewis Jarrett 30' (OG)
1 - 0 Full time
Khalsa

The Tracey Thomas Challenge Cup 2018-19 - Semi-Final

10:30
Leamington Hibernians Reserves
  • Harry Davies 60'
1 - 5 Full time
Radford Semele
  • Matthew Buckham 27'
  • Matthew Buckham 29'
  • Paul Wilkinson 65'
  • Paul Wilkinson 75'
  • Matthew Buckham 85'
10:30
Westlea Wanderers
  • Jamie Webb 6'
  • Ryan Woodward 25'
  • Michael Ellis 78'
3 - 2 Full time
Kineton S&SC
  • Max Coton 7'
  • James Keller 43' (Pen)

Cancer Research UK Charity Invitation Supplementary Cup 2018-19 - Semi-Final

10:30
Ettington Rovers
P - P
HRI Wellesbourne

Sunday 3 March 2019

Division 1

10:30
AFC Warwick
  • Daniel Long 14'
  • Timur Asmahiel 29'
  • Daniel Long 33'
  • Matthew Saunders 53'
  • Daniel Long 57'
5 - 4 Full time
Lillington Juniors
  • David Jones 23'
  • OWN GOAL 30' (OG)
  • Lewis Dewar 38'
  • Joshua Marshall 71'
10:30
Bishops Itchington
  • Jon Byrne 4'
  • Tom O'Callaghan 20'
  • Jase Bradshaw 35'
  • Tom O'Callaghan 85' (Pen)
4 - 1 Full time
Westlea Wanderers
  • Jamie Webb 60'

Division 4

10:30
Blackdown
  • Sam Foster 20'
  • Jamie Campton 32'
  • Matthew Wright 39'
3 - 2 Full time
Warwick Boar
  • James Williams 80'
  • Mark Hickey 85'
10:30
Lillington Juniors Reserves
  • Reece Robbins 45'
  • Jamie Hickey 45'
  • Ryan Cranton 45'
  • Edward Guerra 45'
4 - 1 Full time
HRI Wellesbourne Reserves
  • Shamir Entezar 60'
10:30
Stockton United
A - A
Leamington Hibernians Reserves

Division 3

10:30
Castle Rangers
  • Daniel Hargreaves 9'
  • Matt Wix 23'
2 - 2 Full time
VTS Warwick
  • Adam Cleary 10'
  • Samuel Avery 35'
10:30
Warwick Printing
  • Cory Turner 70'
1 - 5 Full time
Hampton Magna
  • Travis Lea 43'
  • Adam Timlin 48'
  • Travis Lea 65'
  • Travis Lea 75'
  • Adam Timlin 82'

Division 2

10:30
HRI Wellesbourne
  • Guy Allen 15'
  • Dale Francis 80'
  • George Crawford 85'
3 - 2 Full time
Leamington FC Veterans
  • Tom Evans 45'
  • Paul Lee 45'
10:30
Khalsa Reserves
  • Ricky Fletcher 15'
  • Istvan Demeter 40'
2 - 1 Full time
Long Itchington
  • Michael Clement 35'
10:30
Kineton S&SC
  • Liam Naven-Jones 86'
1 - 2 Full time
Heathcote Athletic
  • Owen Davies 60'
  • Chris Collier 75'

Leamington Referees' Association Andy Campbell Challenge Cup 2018-19 - Round 2

10:30
Chadwick End
  • Rhys Edwards 35'
  • Matt Grace 65'
2 - 2 Full time
Ettington Rovers
  • Glen Matthew 13'
  • Oliver Stephens 87'
Chadwick End win 4 - 3 on penalties.
10:30
Dynamo Leamington
  • Edward Smith 15'
  • Ashley Rowley 50'
  • Ashley Rowley 89'
  • Luke McDougall 90'
4 - 2 Full time
Chadwick End Reserves
  • Michael Akers 20'
  • OWN GOAL 30' (OG)

Leamington Referees' Association Andy Campbell Challenge Cup 2018-19 - Semi-Final

10:30
Radford Albion
  • Jamie Lee 29'
  • Sion Humphreys 53'
  • Andrew Ward 68'
3 - 3 Full time
Real Barston
  • Gareth Davies 15'
  • Gareth Davies 35'
  • Matthew Gillett 50'
Real Barston win 3 - 5 on penalties.

Latest news

BCFA Sunday Amateur Cup victory for Leamington Hibs
General BCFA Sunday Amateur Cup victory for Leamington Hibs

Football Futures 2013 1 - 1 (3-4P) Leamington Hibernian

Latest Weekly Round-up.
General Latest Weekly Round-up.

All the results and goals from this weeks action

Leam Hibs Win Sunday Junior Cup.
General Leam Hibs Win Sunday Junior Cup.

BCFA Title goes to Leamington Hibs

Tracey Thomas Leamington and District Sunday Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe