Sunday 28 October 2018

Division 1

10:30
Bishops Itchington
P - P
Khalsa
10:30
Lillington Juniors
  • David Jones 45'
  • Joshua Marshall 45'
2 - 3 Full time
AFC Warwick
  • Filippo Mannina 68'
  • Matt Edwards 80' (Pen)
  • Karl Goddard 83'

Division 3

10:30
Chadwick End
P - P
Liberal Club C
10:30
Princethorpe
  • Chris Bates 20'
  • Chris Bates 30'
  • George Jones 40'
  • Chris Bates 50'
  • George Jones 60'
5 - 3 Full time
VTS Warwick
  • JOseph Fisher 21'
  • Thomas Scott 25'
  • Thomas Scott 70'

Division 2

10:30
HRI Wellesbourne
  • Arthur Bradley 35'
  • Dale Francis 60'
  • Samuel Pye 70'
3 - 2 Full time
Khalsa Reserves
  • Luke Warby 20'
  • Morgan Genthialon 30'

Division 4

10:30
Joiners Arms
0 - 2 Full time
Blackdown
  • James Tighe 9'
  • Jamie Campton 87'
10:30
Stockton United
  • Will Wall 45'
  • Kody Neal 45'
  • OWN GOAL 45' (OG)
3 - 0 Full time
Chadwick End Reserves
10:30
Whitnash United
  • Kyle Needham 2'
  • James Walsh 25'
2 - 4 Full time
Leamington Hibernians Reserves
  • Luke Marriott 5'
  • Joshua Johal 35'
  • Harry Davies 55'
  • Harry Davies 70'

The Tracey Thomas Challenge Cup 2018-19 - Round 2

10:30
Leamington Hibernians
  • Connor Carson 1'
  • Connor Carson 15'
  • Connor Carson 39'
3 - 2 Full time
Harbury
  • James Hancocks 25'
  • Andy Cahill 70'

Cancer Research UK Charity Invitation Cup 2018-19 - Round 1

10:30
Castle Rangers
0 - 1 Full time
Bishops Tachbrook FC
  • Dean Pugh 50'
10:30
Radford Albion
  • Jamie Lee 5'
  • Sion Humphreys 40'
2 - 2 Full time
Long Itchington
  • Jack Dent 32'
  • Jack Dent 76'
Radford Albion win 5 - 3 on penalties.
10:30
Real Barston
  • Dan Zoka 20'
  • Dan Zoka 35'
  • James McDowell 49'
  • Oliver Stocks 65'
4 - 0 Full time
Leamington FC Veterans

Cancer Research UK Charity Invitation Cup 2018-19 - Preliminary Round

10:30
Dynamo Leamington
0 - 3 Full time
Radford Semele
  • Mark Anderson 8'
  • Jack Sidgwick 31'
  • Mark Anderson 53'
10:30
Hampton Magna
  • Jack Rees 5'
  • Thomas Wyatt 15'
  • Sam Perry 20'
  • Thomas Wyatt 25'
  • Jack Mancini 75'
  • Michael Jefferson 90'
6 - 2 Full time
Lillington Juniors Reserves
  • Ashley Reynolds 35'
  • Reece Robbins 67'
10:30
Westlea Wanderers
  • James Footman 15'
  • Callum Bell 20'
  • Craig Watkin 26'
  • Ryan Woodward 27'
  • Chris Hanrahan 30'
  • Jake Montgomery 65'
  • Ryan Palmer 70'
  • Neil Stacey 78'
  • Ryan Woodward 84'
  • Neil Stacey 88'
10 - 2 Full time
Heathcote Athletic
  • John Aston 42'
  • John Aston 75'

Sunday 21 October 2018

Division 1

10:30
AFC Warwick
  • Timur Asmahiel 75'
1 - 8 Full time
Leamington Hibernians
  • Ashley Kitchen 5'
  • Carl Smedley 10'
  • Lance Clarke 20'
  • Ashley Kitchen 28'
  • Connor Carson 54'
  • Josh Blake 62'
  • Connor Carson 76'
  • Connor Carson 85'

Division 2

10:30
Ettington Rovers
  • Jason Peggram 39'
  • James McMillan 55'
2 - 2 Full time
Real Barston
  • David Jolly 60'
  • Adria Olaya 65' (Pen)

Division 4

10:30
HRI Wellesbourne Reserves
  • Kristian Rheams 55'
1 - 2 Full time
Warwick Boar
  • Mark Hickey 23'
  • Tommy Williams 50'

The Tracey Thomas Challenge Cup 2018-19 - Round 2

10:30
Bishops Tachbrook FC
  • Adam Knight 35'
  • Dean Pugh 65'
  • Adam Knight 85'
3 - 4 Full time
Kineton S&SC
  • Connoll Furrell 5'
  • Connoll Furrell 8'
  • Connoll Furrell 12'
  • Connoll Furrell 72'
10:30
Hampton Magna
  • Adam Timlin 20'
  • Thomas Wyatt 70'
  • Thomas Wyatt 88'
3 - 3 Full time
VTS Warwick
  • Thomas Scott 35'
  • JOseph Fisher 65'
  • Thomas Scott 80'
VTS Warwick win 12 - 13 on penalties.
10:30
Heathcote Athletic
  • Sam Plumb 80'
1 - 7 Full time
Long Itchington
  • Jack Dent 12'
  • Jack Dent 35'
  • Oladeji Sorinola 42'
  • Sam Crawford 73'
  • Sam Crawford 79'
  • Sam Crawford 83'
  • Elliott Parasmo 87'
10:30
Khalsa
  • Luke Lindsay 4'
  • Jamie Hancox 75'
  • Ricky Uppal 85'
3 - 0 Full time
Radford Albion
10:30
Leamington Hibernians Reserves
  • Harry Davies 25'
  • OWN GOAL 88' (OG)
2 - 1 Full time
Chadwick End
  • Harry Davies 45'
10:30
Radford Semele
P - P
Chadwick End Reserves
10:30
Royal Oak United
A - A
HRI Wellesbourne
10:30
Stockton United
  • Will Wall 45'
  • Will Wall 45'
  • Ryan Ward 45'
  • Dan Cornes 45'
4 - 2 Full time
Castle Rangers
  • Darren Ratcliff 50'
  • Michael Perks 84'
10:30
Warwick Printing
0 - 7 Full time
Bishops Itchington
  • Tom O'Callaghan 35'
  • Tom O'Callaghan 37'
  • Joel Bennett 44'
  • Jase Bradshaw 50' (Pen)
  • Tom O'Callaghan 64'
  • Joel Bennett 72'
  • Joel Bennett 78'

Sunday 14 October 2018

Division 3

10:30
Castle Rangers
  • Jake Allies-Proctor 72'
  • Ethan Allies-Proctor 80'
2 - 2 Full time
Warwick Printing
  • Kyle King 45'
  • Cory Turner 45'
10:30
Chadwick End
  • Connor McAndrew 45'
  • Connor McAndrew 45'
  • Connor McAndrew 45'
  • Connor McAndrew 45'
  • Connor McAndrew 45'
  • Paddy Grace 45'
  • Martin Byrne 45'
  • Ciaran Grace 45'
  • Niall Grace 45'
  • Niall Grace 45'
  • Terrence Morton 45'
  • Terrence Morton 45'
12 - 1 Full time
Princethorpe
  • Joshua Cooke 45'
10:30
Hampton Magna
  • Travis Lea 20'
1 - 4 Full time
Harbury
  • Andy Cahill 10'
  • Claudio Silva 25'
  • James Hancocks 40'
  • Brad McKinty 65'

Division 2

10:30
Long Itchington
  • Charles Bush 21'
  • Charles Bush 84'
2 - 2 Full time
Dynamo Leamington
  • Andrew McGuire 74'
  • Ashley Rowley 79'
10:30
Radford Albion
  • James Marshall 72'
  • Paul Murray 81'
2 - 1 Full time
Heathcote Athletic
  • Nicholas Keenan 42'

Division 1

10:30
Royal Oak United
A - A
Khalsa

Division 4

10:30
Stockton
  • Ryan Barnard 20'
1 - 1 Full time
Chadwick End Reserves
  • Steven Ebdon 25'
10:30
Whitnash United
  • Abhishek Paul 95'
1 - 0 Full time
Joiners Arms

The Tracey Thomas Challenge Cup 2018-19 - Round 2

10:30
AFC Warwick
  • Alex Sharp 15'
  • Daniel Long 20'
  • Karl Goddard 70'
3 - 0 Full time
Ettington Rovers
10:30
HRI Wellesbourne Reserves
0 - 15 Full time
Real Barston
  • James McDowell 5'
  • Oliver Stocks 10'
  • Oliver Stocks 12'
  • David Jolly 25'
  • Oliver Stocks 30'
  • Oliver Stocks 50'
  • James McDowell 60'
  • Robert Jolly 60'
  • James McDowell 65'
  • Ryan Spackman 65'
  • Matthew Gillett 70'
  • Matthew Gillett 72'
  • Matthew Gillett 74'
  • Ryan Spackman 80'
  • Benjamin Wheeler 85'
10:30
Khalsa Reserves
  • Morgan Genthialon 50'
  • Ricky Dhaliwal 65'
2 - 0 Full time
Warwick Boar
10:30
Liberal Club C
  • Matthew Bemrose 63'
1 - 2 Full time
Westlea Wanderers
  • Ryan Billington 35'
  • Craig Watkin 80'
10:30
Lillington Juniors
  • David Jones 15'
  • David Jones 49'
2 - 2 Full time
Blackdown
  • Adam Hughes 8'
  • Ryan Oldham 74'
Lillington Juniors win 7 - 6 on penalties.

Division 1 Cup, sponsored by Anthony Eden Gents Hairdresser 2018-19 - Round 1

10:30
Bishops Itchington
  • Tom O'Callaghan 50'
  • Tom Cooper 80'
  • Jordan Cox 88'
3 - 3 Full time
Radford Semele
  • Mark Anderson 20'
  • Kieran Leyland 55'
  • George Ayley 90'
Bishops Itchington win 4 - 1 on penalties.

Division 2 Cup, sponsored by Rye Hill Service Station 2018-19 - Round 2

10:30
Leamington FC Veterans
  • Richard Morris 45'
  • Richard Morris 45'
  • Ross Jackson 45'
3 - 3 Full time
HRI Wellesbourne
  • Michael Mandla 5'
  • Michael Mandla 30'
  • Falusi Boluwatife 35'
HRI Wellesbourne win 0 - 1 on penalties.

Division 4 Cup, sponsored by Spa Trophies 2018-19 - Round 2

10:30
Leamington Hibernians Reserves
  • Luke Marriott 32'
  • Harry Davies 41'
  • Ricci Goldswain 87'
3 - 2 Full time
Stockton United
  • Aarron Hammond 45'
  • Adam Bourton 45'

Cancer Research UK Charity Invitation Cup 2018-19 - Preliminary Round

10:30
Bishops Tachbrook FC
  • Dean Pugh 35'
  • Dean Pugh 65'
2 - 2 Full time
Kineton S&SC
  • Liam Naven-Jones 45' (Pen)
  • Joshua Wyatt 45'
Bishops Tachbrook FC win 5 - 4 on penalties.

Sunday 7 October 2018

Division 1

10:30
Khalsa
  • Sukhraj Heer 40'
  • Dave Benton 65'
  • Sukhraj Heer 70'
  • Luke Lindsay 75'
  • Luke Lindsay 85'
5 - 2 Full time
AFC Warwick
  • Alex Sharp 8'
  • Samuel Opie 75'

Division 2

10:30
Khalsa Reserves
P - P
Leamington FC Veterans

Division 4

10:30
Lillington Juniors Reserves
  • Reece Robbins 45'
1 - 6 Full time
Stockton United
  • Kody Neal 45'
  • Dan Cornes 45'
  • James Farmer 45'
  • Ben Harrison 45'
  • Jordan Childs 45'
  • Mitch Coleman 45'
10:30
Warwick Boar
P - P
Leamington Hibernians Reserves

Division 1 Cup, sponsored by Anthony Eden Gents Hairdresser 2018-19 - Round 1

10:30
Leamington Hibernians
A - A
Royal Oak United
10:30
Westlea Wanderers
  • Lee Scott 18'
  • Chris Hanrahan 80'
2 - 2 Full time
Lillington Juniors
  • Jordan Bedford 13'
  • David Jones 38'
Lillington Juniors win 5 - 6 on penalties.

Division 2 Cup, sponsored by Rye Hill Service Station 2018-19 - Round 2

10:30
Dynamo Leamington
  • Aaron Rowley 20'
  • Luke McDougall 40'
  • Gavin Fraser 52'
  • Joseph Gomez 56'
4 - 1 Full time
Ettington Rovers
  • Matthew Toms 85'
10:30
Long Itchington
  • Charles Bush 15'
  • Sam Crawford 22'
  • Sam Crawford 36'
  • Jamie Bodfish 42'
  • Elliott Parasmo 52'
  • Jack Dent 70'
  • Sam Crawford 89'
7 - 1 Full time
Kineton S&SC
  • James Keller 26'
10:30
Real Barston
  • James McDowell 30'
1 - 3 Full time
Radford Albion
  • Sion Humphreys 50'
  • Houghton Paul 61'
  • Houghton Paul 67'

Division 3 Cup, sponsored by Nick Chambers in Memory of his Father Chris 2018-19 - Round 2

10:30
Bishops Tachbrook FC
  • Ruben Bastos 35'
  • Ruben Bastos 45'
2 - 5 Full time
VTS Warwick
  • Iain Billing 45'
  • Iain Billing 45'
  • JOseph Fisher 45'
  • Roberto Ciuffini 45'
  • Roberto Ciuffini 45'
10:30
Castle Rangers
  • Daniel Hargreaves 25'
  • Ethan Allies-Proctor 30'
2 - 3 Full time
Hampton Magna
  • Travis Lea 35'
  • Thomas Wright 68'
  • Michael Jefferson 70'
10:30
Chadwick End
  • Niall Grace 10'
  • David Dellenty 25'
  • Rhys Edwards 30'
  • Paddy Grace 55'
  • Paddy Grace 60'
  • Paddy Grace 70'
  • Harry McKinney 70'
7 - 0 Full time
Harbury
10:30
Princethorpe
  • George Jones 45'
1 - 2 Full time
Liberal Club C
  • David Griffin 15'
  • Matthew Bemrose 44'

Division 4 Cup, sponsored by Spa Trophies 2018-19 - Round 2

10:30
HRI Wellesbourne Reserves
  • Arundeep Sodhi 40'
  • Jaspreet Sodhi 50'
  • Kristian Rheams 80'
3 - 6 Full time
Chadwick End Reserves
  • Thomas Wale 15'
  • Thomas Tarbuck 25'
  • Cameron Parker 30'
  • Thomas Tarbuck 55'
  • Thomas Tarbuck 65'
  • Steven Ebdon 80'
10:30
Joiners Arms
  • Maciej Radziszewski 30'
  • Nuno Da Silva 40'
2 - 3 Full time
Blackdown
  • Jamie Campton 8'
  • Adam Hughes 54'
  • Brad Taylor 63'
10:30
Stockton
  • Richie Davies 20'
  • Jake Cope 65'
  • Alex Boulden 80'
3 - 0 Full time
Whitnash United

Latest news

Latest Weekly Round-up.
General Latest Weekly Round-up.

The results and goals from this weeks games.

Latest Weekly Round-up.
General Latest Weekly Round-up.

A Round Up of today's results and goals.

Remembrance  Sunday
General Remembrance Sunday

All Clubs and Officials are reminded that this Sunday 11th November is Remembrance Sunday

Tracey Thomas Leamington and District Sunday Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe