Sunday 30 September 2018

Division 1

10:30
AFC Warwick
  • Matt Edwards 40'
  • Daniel Nash 90'
2 - 3 Full time
Khalsa
  • Luke Lindsay 30'
  • Luke Lindsay 65'
  • Jamie Hancox 75'
10:30
Bishops Itchington
A - A
Royal Oak United
10:30
Leamington Hibernians
  • Ashley Kitchen 55'
  • Carl Smedley 60'
  • Jack Marsden 72'
  • Lance Clarke 84'
4 - 2 Full time
Lillington Juniors
  • OWN GOAL 20'
  • David Jones 49'
10:30
Radford Semele
P - P
Westlea Wanderers

Division 3

10:30
Bishops Tachbrook FC
  • Alister Wrist 35'
  • Lewis Christian 70'
2 - 2 Full time
Harbury
  • Ryan Butler 40'
  • Andy Cahill 75'
10:30
Castle Rangers
  • Jake Allies-Proctor 66' (Pen)
1 - 1 Full time
Chadwick End
  • Niall Grace 8'
10:30
Hampton Magna
  • Travis Lea 50'
  • Travis Lea 75'
2 - 1 Full time
Warwick Printing
  • Josh Tiff 45'
10:30
Liberal Club C
P - P
VTS Warwick

Division 4

10:30
Chadwick End Reserves
  • Thomas Gold 40'
  • Danny Chinn 46'
  • Robert James 56' (Pen)
  • Danny Chinn 70'
  • Marquebieille Valentin 78' (Pen)
5 - 0 Full time
Leamington Hibernians Reserves
10:30
HRI Wellesbourne Reserves
A - A
Joiners Arms
10:30
Lillington Juniors Reserves
  • Reece Robbins 45'
1 - 2 Full time
Whitnash United
  • Jordan Evetts 70'
  • Abhishek Paul 83' (Pen)
10:30
Stockton
  • Danny Ward 45'
1 - 4 Full time
Stockton United
  • Ryan Ward 45'
  • Dan Cornes 45'
  • Will Wall 45'
  • Will Wall 45'
10:30
Warwick Boar
  • James Williams 35'
1 - 3 Full time
Blackdown
  • Adam Hughes 7'
  • Cameron Coutts 26'
  • Scott Hughes 56'

Division 2

10:30
Heathcote Athletic
  • Chris Collier 56'
  • Joe Graham 59'
  • John Aston 70'
  • James Bye 81'
4 - 1 Full time
HRI Wellesbourne
  • Dale Francis 30'
10:30
Khalsa Reserves
0 - 5 Full time
Real Barston
  • Sion Ellis 50'
  • James Nevens 55'
  • Matthew Gillett 65'
  • James McDowell 80'
  • Matthew Gillett 90'
10:30
Kineton S&SC
P - P
Ettington Rovers
10:30
Leamington FC Veterans
P - P
Dynamo Leamington
10:30
Long Itchington
  • Jack Dent 25'
1 - 3 Full time
Radford Albion
  • James Marshall 20'
  • Daniel Burden 57'
  • Paul Murray 73'

The Tracey Thomas Challenge Cup 2018-19 - Round 2

10:30
Leamington FC Veterans
  • Ross Jackson 45'
  • Ross Jackson 45'
  • Ross Jackson 45'
  • Ross Jackson 45'
  • Ross Jackson 45'
  • Ross Jackson 45'
  • James Quinlan 45'
  • James Quinlan 45'
  • Butho Sibanda 45'
  • Butho Sibanda 45'
  • Butho Sibanda 45'
  • Mark Sheffield 45'
12 - 4 Full time
Princethorpe
  • Edward Spencer 45'
  • George Jones 45'
  • George Jones 45'
  • Zenda Stemp 45'

Thursday 27 September 2018

Maurice Billington Memorial Cup 2018-19 - Final

19:00
Liberal Club C
0 - 1 Full time
Real Barston
  • David Jolly 43'

Sunday 23 September 2018

Division 1

10:30
AFC Warwick
  • Daniel Long 40'
  • Matthew Saunders 60'
  • Filippo Mannina 75'
  • Samuel Opie 85'
  • Daniel Long 88'
5 - 4 Full time
Bishops Itchington
  • Andy Yeates 10' (Pen)
  • Johnny Adair 27'
  • Joel Bennett 35'
  • Joel Bennett 49'
10:30
Khalsa
  • Talveen Nagi 65'
  • Sukhraj Heer 70'
2 - 3 Full time
Radford Semele
  • George Ayley 2'
  • George Billington 15'
  • Jamie Duffy 29'
10:30
Lillington Juniors
0 - 1 Full time
Westlea Wanderers
  • Michael Ellis 30'
10:30
Royal Oak United
A - A
Leamington Hibernians

Division 4

10:30
Blackdown
  • Adam Hughes 41'
  • Cameron Coutts 71'
2 - 0 Full time
Stockton
10:30
Leamington Hibernians Reserves
P - P
Stockton United

Division 3

10:30
Chadwick End
  • Connor McAndrew 67'
1 - 4 Full time
Warwick Printing
  • Josh Tiff 45'
  • Jake McCarthy-Phillips 45'
  • Jake McCarthy-Phillips 45'
  • Luke Young 45'
10:30
Princethorpe
0 - 2 Full time
Hampton Magna
  • Travis Lea 45'
  • Thomas Wyatt 45'
10:30
VTS Warwick
  • JOseph Fisher 10'
  • Iain Billing 35'
  • JOseph Fisher 50'
  • Thomas Scott 65'
  • Thomas Scott 75'
  • Jamie Leahy 80'
6 - 0 Full time
Castle Rangers

Division 2

10:30
Leamington FC Veterans
  • Ross Jackson 73'
  • Paul Holland 85'
2 - 3 Full time
HRI Wellesbourne
  • George Crawford 18'
  • Samuel Pye 48'
  • Dale Francis 90'
10:30
Radford Albion
  • Daniel Burden 44'
  • Kurtis Wilde 55'
  • Sion Humphreys 68'
3 - 1 Full time
Khalsa Reserves
  • Mundeep Dhaliwal 53'

The Tracey Thomas Challenge Cup 2018-19 - Round 1

10:30
Heathcote Athletic
  • Owen Davies 12'
  • James Brewitt 61'
  • John Aston 71'
  • John Aston 72'
  • Nathan Cross 82'
5 - 1 Full time
Lillington Juniors Reserves
  • Reece Robbins 45'
10:30
Joiners Arms
0 - 11 Full time
Bishops Tachbrook FC
  • Karl McGuire 5'
  • Ruben Bastos 10'
  • Lewis Christian 20'
  • Drew-Lewis Smith 30'
  • Dean Pugh 47'
  • Lewis Christian 55'
  • Dean Pugh 60'
  • Lewis Christian 65'
  • Karl McGuire 70'
  • Roberto Ciurlia 75'
  • Jake Crowther 80'
10:30
Kineton S&SC
  • Liam Naven-Jones 1'
  • Liam Naven-Jones 4'
  • Lawrie Kenall 6'
  • OWN GOAL 15' (OG)
  • Samuel Singleton 22'
  • Mark Rooney 30'
  • Joshua Wyatt 32'
  • Liam Naven-Jones 36'
  • Lawrie Kenall 38'
  • James Keller 53'
  • Liam Naven-Jones 65'
  • Liam Naven-Jones 66'
  • James Keller 70'
  • Mark Ling 86'
  • Liam Naven-Jones 88'
15 - 5 Full time
Whitnash United
  • Abhishek Paul 8'
  • Luca Vergari 44'
  • Luca Vergari 48'
  • Vitor Jesus 55'
  • Sarko Hassani 90'

Cancer Research UK Charity Invitation Cup 2018-19 - Preliminary Round

10:30
Ettington Rovers
  • Sam Canty 25'
1 - 3 Full time
Real Barston
  • Adria Olaya 15'
  • Matthew Gillett 20'
  • Matthew Gillett 48'
10:30
HRI Wellesbourne Reserves
0 - 2 Full time
Long Itchington
  • Oladeji Sorinola 55'
  • Sam Crawford 78'
10:30
Liberal Club C
  • Matthew Bemrose 20'
  • Matthew Holland 25'
  • Matthew Bemrose 32'
  • Jack Reeves 43'
  • Ryan Yearsley 50'
  • Jack Reeves 58'
  • Joe Forster 63'
  • Joe Forster 73'
  • Joe Forster 82'
  • Ryan Yearsley 88'
10 - 0 Full time
Warwick Boar

Sunday 16 September 2018

Division 4

10:30
Blackdown
  • Cameron Coutts 11'
  • Matthew Wright 20'
  • Scott Hughes 35'
  • Scott Hughes 52'
  • Ryan Graham 67'
5 - 3 Full time
HRI Wellesbourne Reserves
  • Chris Lanigan 5'
  • Shamir Entezar 55'
  • Arundeep Sodhi 68'
10:30
Leamington Hibernians Reserves
  • Joshua Johal 36'
  • Mitchell Williams 52'
  • Elliot Smith 65'
3 - 3 Full time
Chadwick End Reserves
  • Ryan Helliker 9'
  • Thomas Tarbuck 19'
  • Danny Chinn 29'

Division 3

10:30
Chadwick End
  • Connor McAndrew 67'
1 - 2 Full time
Harbury
  • Claudio Silva 20'
  • Adam Waite 50'
10:30
Princethorpe
  • Zenda Stemp 50'
  • Zenda Stemp 60'
  • Zenda Stemp 75'
  • Ben Rothwell 85'
4 - 1 Full time
Liberal Club C
  • Ryan Yearsley 78'

Division 1

10:30
Khalsa
0 - 1 Full time
Leamington Hibernians
  • Josh Bailey 70'
10:30
Radford Semele
A - A
Royal Oak United
10:30
Westlea Wanderers
  • Ryan Billington 38'
  • Neil Stacey 60'
2 - 1 Full time
AFC Warwick
  • Daniel Long 68'

Division 2

10:30
Leamington FC Veterans
  • Ross Jackson 25'
  • OWN GOAL 55'
2 - 3 Full time
Kineton S&SC
  • James Keller 11'
  • Liam Naven-Jones 77' (Pen)
  • Mitchell Gibbs 85'

The Tracey Thomas Challenge Cup 2018-19 - Round 1

10:30
Dynamo Leamington
  • Aaron Rowley 35'
1 - 5 Full time
Hampton Magna
  • Adam Timlin 15'
  • Thomas Wyatt 50' (Pen)
  • Travis Lea 58'
  • Travis Lea 65'
  • Michael Jefferson 85'
10:30
Stockton
  • Malachy Rose 84'
  • Malachy Rose 87'
2 - 4 Full time
Castle Rangers
  • Jake Allies-Proctor 4'
  • Andrew Edser 17'
  • Andrew Edser 19'
  • Lee Watton 27'

Division 2 Cup, sponsored by Rye Hill Service Station 2018-19 - Round 1

10:30
Heathcote Athletic
  • Nathan Cross 30'
  • Chris Collier 55'
  • James Brewitt 65'
3 - 3 Full time
Ettington Rovers
  • Sam Canty 74'
  • Sam Canty 76'
  • Sam Canty 86'
Ettington Rovers win 4 - 5 on penalties.
10:30
Long Itchington
  • Robert Chimes 32'
  • Steven Edden 48'
  • Sam Crawford 55'
  • Pepe Fernandez 78'
4 - 0 Full time
Khalsa Reserves

Division 3 Cup, sponsored by Nick Chambers in Memory of his Father Chris 2018-19 - Round 1

10:30
Warwick Printing
  • Kyle King 45'
1 - 6 Full time
Bishops Tachbrook FC
  • Liam Rossiter 14'
  • Dean Pugh 22' (Pen)
  • Jamie Rossiter 36'
  • Dean Pugh 40'
  • Dean Pugh 66'
  • Dean Pugh 88'

Division 4 Cup, sponsored by Spa Trophies 2018-19 - Round 1

10:30
Lillington Juniors Reserves
  • Connor Hickey 45'
1 - 3 Full time
Stockton United
  • Kody Neal 45'
  • Dan Cornes 45'
  • Dan Cornes 45'
10:30
Whitnash United
  • Abhishek Paul 30' (Pen)
  • Curtis Bicknell 65'
2 - 0 Full time
Warwick Boar

Cancer Research UK Charity Invitation Cup 2018-19 - Preliminary Round

10:30
HRI Wellesbourne
  • Kevin Dineen-Atkins 40'
1 - 4 Full time
Bishops Itchington
  • Joel Bennett 6'
  • Johnny Adair 9'
  • Johnny Adair 66'
  • Tom O'Callaghan 89'
10:30
VTS Warwick
  • Lee Gold 15'
  • JOseph Fisher 60'
  • Lee Gold 75'
  • JOseph Fisher 85'
4 - 1 Full time
Lillington Juniors
  • David Jones 67'

Sunday 9 September 2018

Division 1

10:30
AFC Warwick
  • Daniel Long 32'
  • Steven Sheepy 85'
2 - 0 Full time
Radford Semele
10:30
Bishops Itchington
P - P
Leamington Hibernians
10:30
Khalsa
  • Josh Mann 5'
  • Dave Benton 15'
  • Manjinder Dhaliwal 35'
  • Ricky Uppal 44'
  • Stuart Cooper 47'
  • James Hancocks 50'
  • Anvinder Thiara 55'
  • Donovan Bernard 65'
  • Donovan Bernard 70'
9 - 0 Full time
Lillington Juniors
10:30
Royal Oak United
A - A
Westlea Wanderers

Division 3

10:30
Bishops Tachbrook FC
  • Alister Wrist 48'
  • Rhys Pugh 56'
2 - 0 Full time
Castle Rangers
10:30
Hampton Magna
  • Jack Rees 75'
1 - 1 Full time
Liberal Club C
  • Matthew Bemrose 55'
10:30
Harbury
  • Andy Cahill 45'
  • Don Sibley 45'
  • Ryan Butler 45'
3 - 1 Full time
Princethorpe
  • Joshua Cooke 70'
10:30
VTS Warwick
  • Thomas Scott 25'
  • Roberto Ciuffini 55'
2 - 3 Full time
Chadwick End
  • Matt Grace 3'
  • Matt Grace 44'
  • Connor McAndrew 71'

Division 4

10:30
Chadwick End Reserves
  • Steven Ebdon 70' (Pen)
1 - 1 Full time
Stockton
  • John Ahearne 29'
10:30
Leamington Hibernians Reserves
  • Elliot Smith 32'
  • Harry Davies 56'
  • Dalveer Varaich 57'
  • Harry Davies 60' (Pen)
  • Harry Davies 73'
  • Noah Cullinan 83'
6 - 0 Full time
HRI Wellesbourne Reserves
10:30
Lillington Juniors Reserves
  • Joseph Byrne 51' (Pen)
  • JOE KEARNS 63'
2 - 5 Full time
Warwick Boar
  • Steven Nollett 30'
  • Tommy Williams 40' (Pen)
  • Tommy Williams 65'
  • Tommy Williams 80'
  • Tommy Williams 85'
10:30
Stockton United
  • Kody Neal 45'
  • Kody Neal 45'
  • Kody Neal 45'
  • Kody Neal 45'
  • Kody Neal 45'
  • Dan Cornes 45'
  • Dan Cornes 45'
  • Dan Cornes 45'
  • Adam Bourton 45'
  • Adam Bourton 45'
  • Stefan Murphy 45'
11 - 1 Full time
Joiners Arms
  • Elton Dias 5'
10:30
Whitnash United
  • Abhishek Paul 32'
1 - 3 Full time
Blackdown
  • Adam Hughes 23'
  • Matthew Wright 76'
  • Adam Hughes 85'

Division 2

10:30
Dynamo Leamington
  • Joseph Gomez 40'
  • Chris Gow 60'
2 - 4 Full time
Ettington Rovers
  • James Lees 44'
  • Jordan Pearce 61'
  • James Lees 61'
  • Carl Taylor 72'
10:30
Heathcote Athletic
  • Chris Collier 55'
1 - 3 Full time
Leamington FC Veterans
  • Ross Jackson 45'
  • Alan Robinson 45'
  • James Quinlan 45'
10:30
Kineton S&SC
  • James Keller 22'
  • Liam Naven-Jones 48'
2 - 1 Full time
HRI Wellesbourne
  • Vitor Machado 50'
10:30
Long Itchington
  • Sam Crawford 45'
  • Sam Crawford 48'
  • Elliott Parasmo 67'
  • Charles Bush 73'
  • Charles Bush 81'
5 - 0 Full time
Khalsa Reserves
10:30
Radford Albion
  • Jamie Lee 9'
  • Brodie Cullinan 17'
  • Sion Humphreys 31'
  • Daniel Burden 48'
  • Sion Humphreys 55'
5 - 0 Full time
Real Barston

Sunday 2 September 2018

Division 3

10:30
Bishops Tachbrook FC
  • Dean Pugh 45'
  • Lewis Christian 45'
  • Karl McGuire 45'
  • Karl McGuire 45'
  • Karl McGuire 45'
  • Alister Wrist 45'
  • Alister Wrist 45'
  • Alister Wrist 45'
  • Callum Yeomans 45'
  • Rhys Pugh 45'
10 - 0 Full time
VTS Warwick
10:30
Castle Rangers
  • Daniel Hargreaves 60' (Pen)
1 - 2 Full time
Hampton Magna
  • Jack Rees 20'
  • Travis Lea 35'
10:30
Harbury
0 - 4 Full time
Liberal Club C
  • Mark Smith 10'
  • Sam Ashford 55'
  • Sam Ashford 65'
  • Matthew Bemrose 85'
10:30
Warwick Printing
  • Mathew Darby 45'
  • Mathew Darby 45'
  • Kyle King 45'
3 - 1 Full time
Princethorpe
  • Joshua Cooke 50'

Division 4

10:30
Blackdown
0 - 3 Full time
Stockton United
  • Dan Cornes 3'
  • Kody Neal 15'
  • Mitch Coleman 87'
10:30
HRI Wellesbourne Reserves
P - P
Lillington Juniors Reserves
10:30
Joiners Arms
0 - 9 Full time
Leamington Hibernians Reserves
  • Liam Bullimore 35' (Pen)
  • Liam Bullimore 36'
  • Matt Nutt 53'
  • Joshua Johal 58'
  • Charlie Fitzmaurice 64'
  • Liam Bullimore 70'
  • Harry McKay 75'
  • Mitchell Williams 82'
  • Ricci Goldswain 85'
10:30
Warwick Boar
A - A
Chadwick End Reserves
10:30
Whitnash United
P - P
Stockton

Division 2

10:30
Ettington Rovers
0 - 1 Full time
HRI Wellesbourne
  • OWN GOAL 70' (OG)
10:30
Khalsa Reserves
  • Mundeep Dhaliwal 60'
1 - 2 Full time
Heathcote Athletic
  • Nicholas Keenan 20'
  • Nicholas Keenan 44'
10:30
Kineton S&SC
  • Mark Ling 65'
  • Liam Naven-Jones 87' (Pen)
2 - 4 Full time
Long Itchington
  • Elliott Parasmo 31'
  • Pepe Fernandez 65'
  • Pepe Fernandez 72'
  • Conor Bennett 82'
10:30
Real Barston
  • Matthew Gillett 32'
  • James McDowell 55'
2 - 1 Full time
Dynamo Leamington
  • Daniel Blohm 25'

Division 1

10:30
Leamington Hibernians
  • Adam Johnson 33'
1 - 3 Full time
AFC Warwick
  • Alex Sharp 65'
  • Ricky Barby 75'
  • Salvatore Mannina 80'
Att. 36
Radford Semele
  • James Clarke 28'
  • George Ayley 80'
2 - 3 Full time
Bishops Itchington
  • Johnny Adair 10'
  • Jase Bradshaw 33' (Pen)
  • Tom O'Callaghan 42'
10:30
Westlea Wanderers
  • Kurt Parsons 22'
  • Lewis Scott 65'
  • Jake Byrne 72'
3 - 3 Full time
Khalsa
  • Josh Mann 15'
  • Tunde Ajibade 46'
  • Ricky Uppal 78'

Latest news

Latest Weekly Round-up.
General Latest Weekly Round-up.

The results and goals from this weeks games.

Latest Weekly Round-up.
General Latest Weekly Round-up.

A Round Up of today's results and goals.

Remembrance  Sunday
General Remembrance Sunday

All Clubs and Officials are reminded that this Sunday 11th November is Remembrance Sunday

Tracey Thomas Leamington and District Sunday Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe