Wednesday 30 May 2018

Division 1

18:00
Radford Semele
W - L
Bishops Itchington

Tuesday 29 May 2018

Division 1

18:00
Bishops Itchington
  • Charlie Symons 68'
1 - 0 Full time
Leamington Hibernians
18:00
Bishops Itchington
W - L
Warwick Cavern

Sunday 27 May 2018

Division 2

10:30
AFC Warwick
W - L
Leek Wootton
10:30
Radford Albion
L - W
Mid-Warwickshire Police

Division 4

10:30
Castle Rangers
  • Conor Warburton 16'
  • Paul Saunders 75' (Pen)
2 - 0 Full time
Joiners Arms
10:30
Lillington Juniors Reserves
  • David Jones 7'
  • Dimitar Velikov 24'
  • Jordan Bedford 31'
  • Jamie Hickey 45'
  • David Jones 87'
5 - 4 Full time
Barley Mow
  • Chris Young 45'
  • Ricardo Benjamin 45'
  • Ricardo Benjamin 45'
  • Ricardo Benjamin 45'
10:30
Long Itchington
0 - 5 Full time
Kineton S&SC
  • Connell Farrell 28'
  • Connell Farrell 35'
  • Mitchell Keyes 71'
  • Liam Naven-Jones 73'
  • Connell Farrell 89'
10:30
Stockton
  • John Ahearne 40'
  • Gary McDonnell 55'
  • Malachy Rose 68'
  • John Ahearne 70'
4 - 6 Full time
Warwick Printing
  • Harvey White 45'
  • Harvey White 45'
  • Harvey White 45'
  • Chris Calder 45'
  • Kyle Hutchings 45'
  • Kieran Morgan 45'
10:30
Warwick Boar
0 - 5 Full time
Whitnash United
  • James Walsh 30'
  • Alan Robinson 43' (Pen)
  • Abhishek Paul 65'
  • James Walsh 85'
  • Jordan Pratt 90'

Division 1

10:30
HRI Wellesbourne
0 - 1 Full time
Radford Semele
  • Matthew Buckham 20'
11:30
Radford Semele
  • Mark Anderson 30'
  • Paul Wilkinson 30'
2 - 1 Full time
HRI Wellesbourne
  • Samuel Mitchell 30'

Division 3

10:30
Hampton Magna
A - A
Royal Oak United
10:30
Liberal Club C
W - L
HRI Wellesbourne Reserves

The Tracey Thomas Challenge Cup 17-18 - Final

15:00
Bishops Itchington
0 - 3 Full time
Westlea Wanderers
  • Luke Cole 67'
  • Joseph Wright 78'
  • Henry Leaver 89'

Thursday 24 May 2018

Division 1

18:00
HRI Wellesbourne
A - A
Westlea Wanderers

Division 4

18:00
Lillington Juniors Reserves
  • Tariq El Hage 3'
  • Jason Hall 69'
  • Mark Hickey 73'
3 - 13 Full time
Kineton S&SC
  • Connell Farrell 12'
  • James Keller 17'
  • Connell Farrell 26'
  • Connell Farrell 36'
  • Liam Naven-Jones 49'
  • Liam Naven-Jones 52'
  • OWN GOAL 59' (OG)
  • Connell Farrell 70'
  • James Keller 77'
  • Connell Farrell 79'
  • James Keller 80'
  • Connell Farrell 82'
  • Mark Rooney 85'

Leamington Referees' Association George Dutton Challenge Cup 17-18 - Final

19:00
Radford Semele
  • George Ayley 20'
  • George Billington 70'
2 - 0 Full time
Warwick Cavern

Tuesday 22 May 2018

Division 2

18:00
Leamington FC Veterans
  • Ross Jackson 45'
1 - 4 Full time
Dynamo Leamington
  • Ashley Rowley 5'
  • Ashley Rowley 12'
  • Ashley Rowley 60'
  • Joseph Gomez 80'

Division 1

18:00
Westlea Wanderers
  • Joseph Wright 2'
  • Michael Ellis 44'
  • Joseph Wright 64'
3 - 0 Full time
Bishops Itchington

Monday 21 May 2018

Division 2

18:00
Leek Wootton
L - W
Dynamo Leamington

Sunday 20 May 2018

Division 2

10:30
AFC Warwick
0 - 0 Full time
Leamington FC Veterans
10:30
Dynamo Leamington
0 - 1 Full time
Real Barston
  • Damien Maher 35'
10:30
Leek Wootton
L - W
Mid-Warwickshire Police

Division 4

10:30
Barley Mow
A - A
Lillington Juniors Reserves
10:30
Castle Rangers
A - A
Whitnash United
10:30
Kineton S&SC
  • James Keller 7'
  • James Keller 14'
  • Connell Farrell 17'
  • Harry Ford 23'
  • Connell Farrell 36'
  • James Keller 53'
  • Connell Farrell 55'
  • Connell Farrell 56'
  • Connell Farrell 61'
  • Connell Farrell 65'
  • Connell Farrell 75'
  • Connell Farrell 78'
  • Connell Farrell 79'
  • Connell Farrell 81'
14 - 0 Full time
Warwick Printing
10:30
Stockton
  • Richard Davies 30'
  • George Warrilow 39'
  • George Warrilow 55'
  • George Warrilow 80'
4 - 5 Full time
Stockton United
  • Dan Cornes 5'
  • Arron Hammond 18'
  • Jordan Childs 34'
  • Mitchell Coleman 67'
  • Dan Cornes 80'
10:30
Warwick Boar
0 - 5 Full time
Long Itchington
  • Steven Edden 7'
  • Samuel Crawford 23'
  • Steven Edden 37'
  • Samuel Crawford 65'
  • Samuel Crawford 78'

Division 3

10:30
Lillington Juniors
A - A
HRI Wellesbourne Reserves
10:30
Royal Oak United
A - A
Hampton Magna

Division 1

10:30
Warwick Cavern
  • Michael Jefferson 35'
  • Scott Hughes 54'
2 - 3 Full time
HRI Wellesbourne
  • Dale Francis 27'
  • Liam Bullimore 30'
  • Dale Francis 60'

Thursday 17 May 2018

Division 2

18:00
AFC Warwick
  • Josh Beasley 55'
1 - 8 Full time
Radford Albion
  • Paul Ward 15'
  • Jamie Lee 25'
  • Brodie Cullinan 30'
  • Sion Humphreys 50'
  • Paul Murray 60'
  • Kurtis Wilde 70'
  • Kurtis Wilde 75'
  • Jamie Lee 80'

Division 3

18:00
Hampton Magna
A - A
Lillington Juniors

Division 4

18:00
Stockton
  • Sam Gilbert 10'
  • Richard Davies 82'
  • OWN GOAL 85' (OG)
  • Richard Davies 89'
4 - 7 Full time
Lillington Juniors Reserves
  • Tariq El Hage 24'
  • Borislov Koev 29'
  • David Jones 33'
  • David Jones 40'
  • David Jones 53'
  • David Jones 56'
  • David Jones 80'

Leamington Referees' Association Andy Campbell Challenge Cup 17-18 - Final

19:00
Heathcote Athletic
  • Chris Collier 79' (Pen)
1 - 1 Full time
Leek Wootton
  • Chris Lewis 87'
Heathcote Athletic win 4 - 2 on penalties.

Wednesday 16 May 2018

Division 4

18:00
Long Itchington
  • Oladeji Sorinola 48'
  • Todd Howarth 68'
2 - 1 Full time
Warwick Printing
  • Harvey White 60'

Tuesday 15 May 2018

Division 2

18:00
Dynamo Leamington
  • Ashley Rowley 13'
  • Ryan Woodward 24'
  • Ashley Rowley 77'
3 - 2 Full time
Mid-Warwickshire Police
  • Peter Freedman 74'
  • Lee Owen 89'

Division 1

18:00
Khalsa
  • David Benton 30'
1 - 5 Full time
Bishops Itchington
  • Jason Bradshaw 40'
  • Joe Williams 48'
  • Matthew Hughes 60'
  • Josh Turton 66'
  • Matt Trinder 75'

Division 4

18:00
Stockton United
  • Dan Cornes 45'
  • Dan Cornes 45'
  • Kody Neal 45'
  • Kody Neal 45'
  • Mitchell Coleman 45'
  • Ryan Ward 45'
  • Ben Harrison 45'
7 - 2 Full time
Kineton S&SC
  • James Keller 8'
  • Ethan Stevens 20'
18:00
Whitnash United
  • Abhishek Paul 40'
  • Alan Robinson 87'
2 - 2 Full time
Lillington Juniors Reserves
  • Borislov Koev 32'
  • Mark Hickey 58'

Sunday 13 May 2018

Division 3

10:30
HRI Wellesbourne Reserves
0 - 6 Full time
Royal Oak United
  • Joshua Goodwin 45'
  • Matthew Evans 45'
  • Kyle Gibson 45'
  • Michael Glover 45'
  • Wesley Klopper 45'
  • Mark Brazier 45'
10:30
Hampton Magna
A - A
Liberal Club C

Division 2

10:30
Leek Wootton
L - W
Khalsa Reserves
10:30
Real Barston
  • Christopher Jolly 87'
1 - 3 Full time
Mid-Warwickshire Police
  • Jim Quinlan 21'
  • OWN GOAL 56' (OG)
  • Peter Freedman 85'

Division 4

10:30
Long Itchington
  • Elliott Parasmo 45'
1 - 4 Full time
Stockton United
  • Ryan Ward 3'
  • Ryan Ward 10' (Pen)
  • Dan Cornes 60'
  • Mitchell Coleman 70'
10:30
Princethorpe
  • Jack Fraser 5'
  • Sam Rose 10'
  • Sam Rose 20'
  • Zach Holyoake 30'
  • Paul Sidaway 40'
  • Sam Rose 60'
  • Jack Fraser 80'
7 - 5 Full time
Barley Mow
  • Ben Allen 45'
  • Ben Allen 45'
  • Ben Allen 45'
  • Chris Young 45'
  • Chris Young 45'
10:30
Warwick Boar
  • Casey Watkins 55'
1 - 3 Full time
Castle Rangers
  • Daniel Hargreaves 8'
  • Paul Saunders 10'
  • Daniel Hargreaves 12'
10:30
Warwick Printing
  • Kyle Hutchings 15'
  • Hayden Barnett 20'
2 - 5 Full time
Kineton S&SC
  • Elliot Durbin 12'
  • James Keller 22'
  • Harry Ford 55'
  • Liam Naven-Jones 57' (Pen)
  • James Keller 68'
10:30
Whitnash United
0 - 3 Full time
Stockton
  • John Ahearne 20' (Pen)
  • Calvin Farrar 30'
  • Daniel Brown 55'

Cancer Research UK Charity Invitation Supplementary Cup 17-18 - Final

15:00
Bishops Itchington
  • Jonny Byrne 25'
  • Johnny Adair 35'
  • Ryan Leahy 43'
  • Jason Bradshaw 79' (Pen)
  • Joel Bennett 86'
5 - 2 Full time
Ettington Rovers
  • Matthew Toms 7'
  • Valentin Navarro 80'

Friday 11 May 2018

Sean Horgan Memorial Cup 17-18 - Final

19:00
Royal Oak United
0 - 1 Full time
Leamington Hibernians
  • Ashley Kitchen 65'

Division 3 Cup, sponsored by Nick Chambers in Memory of his Father Chris 17-18 - Final

19:00
Royal Oak United
A - A
Royal Oak United

Thursday 10 May 2018

Division 4

18:00
Kineton S&SC
  • Mitchell Keyes 4'
  • Connell Farrell 10'
  • Liam Naven-Jones 50'
3 - 2 Full time
Princethorpe
  • Charles Bush 15'
  • Charles Bush 40'

Division 2

18:00
Leek Wootton
  • Andy Legg 60'
1 - 5 Full time
Leamington FC Veterans
  • Ross Jackson 45'
  • Ross Jackson 45'
  • Ross Jackson 45'
  • Steven Howkins 45'
  • Anthony Carter 45'

Division 1

18:00
Warwick Cavern
  • Adam Hughes 10'
1 - 2 Full time
Radford Semele
  • Matthew Buckham 30'
  • George Ayley 72'

Wednesday 9 May 2018

Division 2

18:00
Khalsa Reserves
  • Ryan Butler 5'
  • Tunde Ajibade 35'
  • Sam Lambert 60'
  • Tunde Ajibade 65'
  • David Benton 68'
  • Tunde Ajibade 80'
6 - 3 Full time
Heathcote Athletic
  • Darren Saul 12'
  • John Aston 30'
  • Nicholas Keenan 72'

Tuesday 8 May 2018

Division 3

18:00
Foresters Arms
  • Roberto Ciuffini 15'
  • Jack Mancini 40'
2 - 1 Full time
Chadwick End
  • Timothy Harris 30'

Division 4

18:00
Stockton
0 - 2 Full time
Long Itchington
  • Steven Edden 31'
  • Samuel Crawford 53'
18:00
Warwick Boar
0 - 9 Full time
Warwick Printing
  • Harvey White 45'
  • Harvey White 45'
  • Harvey White 45'
  • Harvey White 45'
  • Kyle Hutchings 45'
  • Cory Turner 45'
  • Cory Turner 45'
  • Nicholas Ford 45'
  • Jake McCarthy-Phillips 45'

Sunday 6 May 2018

Division 4

10:30
Castle Rangers
  • Paul Saunders 84'
1 - 5 Full time
Kineton S&SC
  • Jamie Vadasz 24'
  • James Keller 43'
  • James Keller 61'
  • James Keller 67'
  • Connell Farrell 76'
10:30
Lillington Juniors Reserves
  • David Jones 12'
  • David Jones 26'
  • Mark Hickey 71'
  • Mark Hickey 73'
4 - 2 Full time
Warwick Boar
  • Michael Byrne 35'
  • Daniel Masters 85'
10:30
Stockton
W - L
Joiners Arms
10:30
Warwick Printing
  • Jake McCarthy-Phillips 55'
  • Jake McCarthy-Phillips 60'
2 - 4 Full time
Princethorpe
  • Charles Bush 15'
  • Jack Fraser 30'
  • Charles Bush 40'
  • Jack Fraser 70'
10:30
Whitnash United
  • Abhishek Paul 22'
  • OWN GOAL 37'
2 - 5 Full time
Long Itchington
  • Neil Milburn 50'
  • Samuel Crawford 60'
  • Michael Clement 71'
  • Samuel Crawford 85'
  • Michael Clement 89'

Division 3

10:30
Ettington Rovers
A - A
Hampton Magna
10:30
Royal Oak United
  • Joshua Goodwin 45'
  • Joshua Goodwin 45'
  • Michael Glover 45'
  • Michael Glover 45'
  • Michael Glover 45'
  • Wesley Klopper 45'
  • Kyle Gibson 45'
  • Nic Tomes 45'
8 - 1 Full time
Liberal Club C
  • Thomas Gayton 77'

Division 1

10:30
HRI Wellesbourne
  • Vitor Machado 55'
  • Samuel Pye 65'
  • Vitor Machado 75'
3 - 4 Full time
Warwick Cavern
  • Scott Hughes 10'
  • Jamie Saunders 18'
  • Adam Hughes 60'
  • Stacey Ellis 90'

Division 2

10:30
Mid-Warwickshire Police
0 - 8 Full time
Khalsa Reserves
  • Tunde Ajibade 17'
  • Tunde Ajibade 30'
  • Ryan Butler 53'
  • Morgan Genthialon 61'
  • Tunde Ajibade 63'
  • David Benton 65'
  • Andy Cahill 68'
  • David Benton 71'
10:30
Radford Albion
  • Sion Humphreys 44'
  • Jamie Lee 80'
2 - 5 Full time
Leamington FC Veterans
  • James Canning 45'
  • James Canning 45'
  • Ross Jackson 45'
  • Philip Davies 45'

Leamington Referees' Association Andy Campbell Challenge Cup 17-18 - Semi-Final

10:30
Heathcote Athletic
  • John Aston 8'
  • Sam Plumb 18'
  • James Provett 40'
  • Neil Ingles 85'
4 - 2 Full time
AFC Warwick
  • Daniel Long 30' (Pen)
  • Joshua Remi 80'

Cancer Research UK Charity Invitation Cup 17-18 - Final

15:00
Radford Semele
0 - 4 Full time
Westlea Wanderers
  • Joseph Wright 16'
  • Michael Ellis 19'
  • Ciaran Houston 45'
  • Ciaran Houston 81'

Cancer Research UK Charity Invitation Supplementary Cup 17-18 - Semi-Final

10:30
Real Barston
0 - 2 Full time
Bishops Itchington
  • Jason Bradshaw 20'
  • Josh Turton 40'

Wednesday 2 May 2018

Division 2

18:00
Leamington FC Veterans
  • Philip Davies 45'
  • James Canning 45'
  • James Canning 45'
  • Paul Lee 45'
  • Ross Jackson 45'
5 - 1 Full time
Khalsa Reserves
  • David Benton 45'

Tuesday 1 May 2018

Division 2

18:00
Real Barston
  • Oliver Stocks 35'
  • Matthew Gillett 50' (Pen)
  • Matthew Gillett 85'
3 - 1 Full time
Dynamo Leamington
  • Ashley Rowley 15'

Division 4

18:00
Stockton United
  • Mitchell Coleman 45'
  • Kody Neal 45'
  • Matthew Fearn 45'
3 - 2 Full time
Lillington Juniors Reserves
  • Petko Velikov 78'
  • Mark Hickey 90'
18:00
Warwick Printing
  • Harvey White 28'
  • Harvey White 50'
2 - 2 Full time
Long Itchington
  • Samuel Crawford 65'
  • Joshua Marshall 75'
18:00
Whitnash United
0 - 8 Full time
Kineton S&SC
  • OWN GOAL 12' (OG)
  • Connell Farrell 68'
  • Connell Farrell 69'
  • Liam Naven-Jones 75'
  • Connell Farrell 76'
  • James Keller 86'
  • James Keller 88'
  • James Keller 89'

Latest news

Latest Weekly Round-up.
General Latest Weekly Round-up.

Highlights from this weeks action including the Tracey Thomas Challenge Cup Final

Latest Weekly Round-up.
General Latest Weekly Round-up.

Latest League Headlines

Ten Days of League News
General Ten Days of League News

7th - 17th May 2018

Tracey Thomas Leamington and District Sunday Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe