Sunday 29 April 2018

Division 4

10:30
Barley Mow
  • Ricardo Benjamin 45'
  • Ricardo Benjamin 45'
2 - 5 Full time
Kineton S&SC
  • James Keller 8'
  • Calum Naven-Jones 10'
  • Connell Farrell 30'
  • Connell Farrell 58'
  • Liam Naven-Jones 82'
10:30
Joiners Arms
L - W
Long Itchington
10:30
Lillington Juniors Reserves
  • Jamie Byrne 45'
  • Ashley Reynolds 45'
  • David Jones 45'
3 - 3 Full time
Warwick Printing
  • OWN GOAL 70'
  • Hayden Barnett 75'
  • Terry Bayliss 80'
10:30
Stockton United
  • Mitchell Coleman 45'
  • Dan Cornes 45'
2 - 3 Full time
Princethorpe
  • Joshua Cooke 30'
  • Charles Bush 60'
  • Charles Bush 80'
10:30
Warwick Boar
P - P
Castle Rangers
10:30
Whitnash United
P - P
Stockton

Division 1

14:30
Bishops Itchington
  • Johnny Adair 82'
1 - 3 Full time
Westlea Wanderers
  • Tom Friend 2'
  • Craig Watkin 27'
  • Craig Watkin 30'
10:30
Radford Semele
  • Seb Rockliffe 16'
  • George Ayley 21'
  • Iain Groves 27'
  • Iain Groves 77'
4 - 2 Full time
Warwick Cavern
  • Joshua Shirley 2'
  • Adam Hughes 25'

Division 3

10:30
Chadwick End
  • Ryan Helliker 10'
  • Ryan Helliker 30'
  • Ryan Helliker 55'
  • Ryan Helliker 64'
4 - 5 Full time
Foresters Arms
  • Jack Mancini 25'
  • Jack Rees 50'
  • Jack Rees 65'
  • Jack Rees 70'
  • Roberto Ciuffini 88'
10:30
Ettington Rovers
  • Matthew Toms 14'
  • Matthew Toms 23'
  • Jordan Lewis 51'
3 - 2 Full time
Grist Mill
  • Lewis Christian 33'
  • Jamie Rossiter 58'
10:30
Hampton Magna
A - A
Lillington Juniors
10:30
Royal Oak United
  • Michael Glover 45'
  • Sam Nutt 45'
  • Wesley Klopper 45'
3 - 1 Full time
HRI Wellesbourne Reserves
  • Andy Tomlin 24'

Division 2

10:30
Dynamo Leamington
P - P
Mid-Warwickshire Police
10:30
Leek Wootton
P - P
Leamington FC Veterans
10:30
Real Barston
0 - 2 Full time
Radford Albion
  • Paul Houghton 55'
  • Sion Humphreys 82'

The Tracey Thomas Challenge Cup 17-18 - Final

15:00
Bishops Itchington
P - P
Westlea Wanderers

Thursday 26 April 2018

Division 3

18:00
Foresters Arms
A - A
Hampton Magna

Division 4

18:00
Lillington Juniors Reserves
P - P
Kineton S&SC

Tuesday 24 April 2018

Division 4

18:00
Barley Mow
  • Ricardo Benjamin 45'
  • Ricardo Benjamin 45'
  • Chris Young 45'
  • Jon Crosthwaite 45'
4 - 1 Full time
Warwick Printing
  • Hayden Barnett 45'
18:00
Kineton S&SC
  • Calum Naven-Jones 13'
  • James Keller 44'
  • Liam Naven-Jones 82'
3 - 0 Full time
Long Itchington
18:00
Stockton
  • Alexander Boulden 35'
  • George Warrilow 80'
2 - 3 Full time
Princethorpe
  • Charles Bush 20'
  • Charles Bush 30'
  • Jack Fraser 85'

Division 2

18:00
Radford Albion
  • Sion Humphreys 55'
  • Daniel Burden 70'
  • Jamie Lee 90'
3 - 0 Full time
Leek Wootton
18:00
Real Barston
  • Matthew Gillett 35'
  • Matthew Gillett 75'
2 - 1 Full time
Leamington FC Veterans

Sunday 22 April 2018

Division 3

10:30
Chadwick End
  • William Gilmore 14'
1 - 0 Full time
Ettington Rovers
10:30
HRI Wellesbourne Reserves
A - A
Hampton Magna
10:30
Liberal Club C
0 - 3 Full time
Foresters Arms
  • Jack Rees 45'
  • Callum Yeomans 45'
  • Matthew Willoughby 45'
10:30
Lillington Juniors
  • Dimitar Velikov 87'
1 - 4 Full time
Royal Oak United
  • Joshua Goodwin 45'
  • Wesley Klopper 45'
  • Jason Cleaver 45'
  • Michael Glover 45'

Division 2

10:30
Heathcote Athletic
0 - 2 Full time
Khalsa Reserves
  • Sam Lambert 40'
  • Sam Lambert 80'
10:30
Mid-Warwickshire Police
  • Sam Weaver 6'
  • Colum Nugent 71'
2 - 1 Full time
Leamington FC Veterans
  • David Care 45'
10:30
Radford Albion
  • Sion Humphreys 88'
1 - 1 Full time
Dynamo Leamington
  • Joseph Gomez 70'

Division 4

10:30
Kineton S&SC
  • Liam Naven-Jones 2'
  • Elliot Durbin 8'
  • Liam Naven-Jones 55'
  • Jamie Vadasz 79'
4 - 1 Full time
Lillington Juniors Reserves
  • James Cutts 58'
10:30
Long Itchington
  • Samuel Crawford 4'
  • Jack Dent 13'
  • Joseph Yeates 21'
  • Samuel Crawford 31'
  • Elliott Parasmo 43'
  • Samuel Crawford 64'
  • Steven Edden 83'
7 - 0 Full time
Stockton
10:30
Stockton United
  • Ryan Ward 85' (Pen)
1 - 2 Full time
Castle Rangers
  • Conor Warburton 82'
  • Paul Saunders 88' (Pen)
10:30
Warwick Boar
  • Michael Byrne 2'
  • Lewis Wilson 10'
  • Daniel Masters 46'
3 - 8 Full time
Barley Mow
  • Ricardo Benjamin 45'
  • Ricardo Benjamin 45'
  • Ricardo Benjamin 45'
  • Ricardo Benjamin 45'
  • Chris Young 45'
  • Jon Crosthwaite 45'
  • Jarni Walker 45'
  • Glenn Holmes 45'
10:30
Warwick Printing
  • Hayden Barnett 65'
  • Gregory Ford 70'
  • Harvey White 80'
3 - 0 Full time
Whitnash United

Division 1

10:30
Westlea Wanderers
  • Craig Watkin 59'
  • Chris Hanrahan 63'
  • Neil Stacey 75'
  • Ryan Billington 90'
4 - 1 Full time
Khalsa
  • Joshua Mann 45'

Division 2 Cup, sponsored by PMC Financial Services 17-18 - Final

15:00
AFC Warwick
  • Ricky Barby 40'
  • Daniel Long 55'
2 - 1 Full time
Real Barston
  • Luke Durston 88'

Leamington Referees' Association Andy Campbell Challenge Cup 17-18 - Semi-Final

10:30
Leek Wootton
  • Andy Legg 25'
  • Ashley Saines 80'
  • Thomas Griffith 92'
3 - 2 Full time
HRI Wellesbourne
  • Samuel Pye 30'
  • Samuel Pye 75'

Leamington Referees' Association George Dutton Challenge Cup 17-18 - Semi-Final

10:30
Warwick Cavern
  • Scott Hughes 60'
  • Marco Oliver 70'
2 - 1 Full time
Bishops Itchington
  • Tom Cooper 88'

Wednesday 18 April 2018

Division 4

18:00
Stockton United
0 - 3 Full time
Long Itchington
  • Elliott Parasmo 40'
  • Sergiu Spac 50'
  • Sergiu Spac 60'

Tuesday 17 April 2018

Division 2

18:00
Khalsa Reserves
0 - 4 Full time
AFC Warwick
  • Daniel Long 5'
  • Alex Sharp 9'
  • Daniel Long 25'
  • Daniel Long 35'
18:00
Real Barston
  • Matthew Gillett 50'
  • Luke Durston 75'
2 - 1 Full time
Heathcote Athletic
  • Kristoffer Burbury 70'

Division 4

18:00
Stockton
  • George Warrilow 10'
  • Daniel Brown 90'
2 - 4 Full time
Kineton S&SC
  • James Keller 19'
  • Liam Naven-Jones 43'
  • Liam Naven-Jones 82' (Pen)
  • OWN GOAL 86'
18:00
Whitnash United
  • Drew-Lewis Smith 32'
1 - 2 Full time
Warwick Printing
  • Hayden Barnett 55'
  • Hayden Barnett 65'

Division 1

18:00
Warwick Cavern
P - P
HRI Wellesbourne

Sunday 15 April 2018

Division 1

10:30
Bishops Itchington
  • Johnny Adair 15'
  • Jason Bradshaw 65'
  • Johnny Adair 76'
3 - 1 Full time
Khalsa
  • Anvinder Thiara 30'
10:30
Warwick Cavern
  • Matt Saunders 16'
1 - 6 Full time
Westlea Wanderers
  • Tom Friend 29'
  • Neil Stacey 40'
  • Ryan Billington 46'
  • Tom Friend 79'
  • Craig Watkin 83'
  • Tom Friend 85'

Division 4

10:30
Castle Rangers
P - P
Whitnash United
10:30
Lillington Juniors Reserves
  • Jamie Byrne 49'
  • Jamie Byrne 60'
2 - 2 Full time
Stockton
  • Alexander Boulden 29'
  • Calvin Farrar 37'
10:30
Princethorpe
  • Charles Bush 40'
1 - 1 Full time
Long Itchington
  • Todd Howarth 31'
10:30
Stockton United
  • Mitchell Coleman 45'
  • Arron Hammond 45'
  • Dan Cornes 45'
3 - 10 Full time
Barley Mow
  • Ben Allen 45'
  • Jarni Walker 45'
  • Jarni Walker 45'
  • Jarni Walker 45'
  • Jarni Walker 45'
  • Ricardo Benjamin 45'
  • Ricardo Benjamin 45'
  • Ricardo Benjamin 45'
  • Chris Young 45'
  • Chris Young 45'
10:30
Warwick Boar
  • Michael Byrne 20'
  • William Webster-Wall 55'
  • William Webster-Wall 75'
  • Alex Badger 85'
4 - 1 Full time
Joiners Arms
  • Hugo Fernandes 50'

Division 3

10:30
Chadwick End
P - P
Foresters Arms
10:30
Grist Mill
  • Ryan Knotts 45'
  • Karl McGuire 45'
2 - 3 Full time
Lillington Juniors
  • David Jones 25'
  • Jordan Bedford 50'
  • Dimitar Velikov 65'
10:30
Liberal Club C
P - P
HRI Wellesbourne Reserves

Division 2

10:30
Heathcote Athletic
  • Joe Graham 45'
  • Joe Graham 45'
  • Joe Graham 45'
  • Nicholas Keenan 45'
  • Chris Collier 45'
5 - 1 Full time
Radford Albion
  • Daniel Riley 80'
10:30
Khalsa Reserves
  • Morgan Genthialon 25'
  • Rheece Cleary 70'
2 - 2 Full time
Leek Wootton
  • Thomas Griffith 30'
  • Thomas Griffith 75'

Leamington Referees' Association Andy Campbell Challenge Cup 17-18 - Round 2

10:30
AFC Warwick
  • Ricky Barby 30'
  • Ricky Barby 35'
  • Daniel Long 40'
3 - 2 Full time
Mid-Warwickshire Police
  • Jim Quinlan 11'
  • Jimmy Gethins 25'
10:30
HRI Wellesbourne
3 - 1 Abandoned
Hampton Magna
Hampton Magna since resigned from competition
10:30
Leek Wootton
A - A
Harbury Albion

Cancer Research UK Charity Invitation Supplementary Cup 17-18 - Semi-Final

10:30
Kineton S&SC
  • Jamie Vadasz 70'
1 - 4 Full time
Ettington Rovers
  • Jordan Lewis 32'
  • Oliver Stephens 50'
  • Jordan Lewis 82'
  • Jordan Pearce 84'

Cancer Research UK Charity Invitation Cup 17-18 - Semi-Final

10:30
Radford Semele
3 - 0 Abandoned
Warwick Printing
Game abandoned after 65mins; both teams agreed for result to stand so tie awarded to Radford Semele

Cancer Research UK Charity Invitation Supplementary Cup 17-18 - Round 2

10:30
Real Barston
  • David Jolly 62'
  • David Jolly 75' (Pen)
2 - 0 Full time
Dynamo Leamington

Sean Horgan Memorial Cup 17-18 - Final

15:00
Royal Oak United
P - P
Leamington Hibernians

Thursday 12 April 2018

Division 4

18:00
Kineton S&SC
  • Connell Farrell 15'
  • James Mair 17'
  • James Keller 22'
  • Liam Naven-Jones 33'
  • Mitchell Keyes 40'
  • Liam Naven-Jones 41'
  • Connell Farrell 56'
  • Connell Farrell 68'
8 - 0 Full time
Warwick Boar
18:00
Stockton United
P - P
Long Itchington

Tuesday 10 April 2018

Division 4

18:00
Castle Rangers
  • Timothy Jacob 19'
  • Jake Allies-Proctor 22'
  • Timothy Jacob 47'
  • Jonathan Capp 51'
  • Daniel Hargreaves 78'
5 - 6 Full time
Warwick Printing
  • Kyle King 31'
  • Jake McCarthy-Phillips 58'
  • Terry Bayliss 63'
  • Terry Bayliss 67'
  • Jake McCarthy-Phillips 72'
  • Hayden Barnett 74'
18:00
Long Itchington
  • Steven Edden 31'
  • Sergiu Spac 62'
  • Sergiu Spac 78'
3 - 0 Full time
Warwick Boar
18:00
Stockton
P - P
Stockton United
18:00
Whitnash United
P - P
Lillington Juniors Reserves

Division 2

18:00
Dynamo Leamington
  • Aaron Rowley 7'
  • Raymond Nsemwa 70'
2 - 4 Full time
AFC Warwick
  • Daniel Long 19'
  • Daniel Nash 22'
  • Ricky Barby 39'
  • Daniel Long 76'

Division 3

18:00
Hampton Magna
A - A
Royal Oak United

Sunday 8 April 2018

Division 2

10:30
AFC Warwick
  • Ashley Knights 40'
1 - 0 Full time
Khalsa Reserves
10:30
Leamington FC Veterans
  • Philip Davies 45'
  • Philip Davies 45'
2 - 1 Full time
Mid-Warwickshire Police
  • Jimmy Gethins 34'
10:30
Leek Wootton
  • Roger Kingston 24'
  • Andy Legg 34'
  • Roger Kingston 64'
3 - 3 Full time
Heathcote Athletic
  • Nicholas Keenan 51'
  • James Provett 78'
  • Kristoffer Burbury 85'

Division 4

10:30
Barley Mow
  • Ricardo Benjamin 50'
1 - 1 Full time
Princethorpe
  • Charles Bush 70'
10:30
Castle Rangers
  • Jake Allies-Proctor 88'
1 - 6 Full time
Lillington Juniors Reserves
  • Petko Velikov 18'
  • David Jones 25'
  • David Jones 58'
  • Mark Hickey 62'
  • David Jones 75'
  • Tariq El Hage 85'
10:30
Joiners Arms
0 - 2 Full time
Stockton
  • George Warrilow 11'
  • John Ahearne 75' (Pen)
10:30
Long Itchington
  • Samuel Crawford 83'
1 - 2 Full time
Whitnash United
  • Jamie Foster 37'
  • Abhishek Paul 55'
10:30
Warwick Boar
  • Daniel Masters 55'
  • Macauley Easterlow 70'
  • Michael Byrne 85'
3 - 4 Full time
Stockton United
  • Lewis Currell 5'
  • Lewis Currell 20'
  • Arron Hammond 62'
  • Dan Cornes 77'

Division 3

10:30
Foresters Arms
  • Jack Mancini 60'
1 - 6 Full time
Royal Oak United
  • Joshua Goodwin 45'
  • Joshua Goodwin 45'
  • Wesley Klopper 45'
  • Nic Tomes 45'
  • Nic Tomes 45'
  • Matthew Evans 45'
10:30
Lillington Juniors
P - P
HRI Wellesbourne Reserves

Division 1

10:30
Radford Semele
A - A
Harbury Albion
10:30
Warwick Cavern
  • Matt Saunders 82'
1 - 4 Full time
Leamington Hibernians
  • Jack Marsden 7'
  • Craig Wallsgrove 15'
  • Jack Marsden 21'
  • Jack Marsden 62'

Cancer Research UK Charity Invitation Supplementary Cup 17-18 - Round 2

10:30
Ettington Rovers
  • Oliver Stephens 21'
  • Samuel Canty 24'
2 - 1 Full time
Radford Albion
  • Sion Humphreys 80'
Att. 6
Liberal Club C
  • Ryan Yearsley 15'
1 - 5 Full time
Bishops Itchington
  • Joel Bennett 30'
  • Jason Bradshaw 35'
  • Joel Bennett 47'
  • Tom Cooper 70'
  • Josh Turton 75'

Cancer Research UK Charity Invitation Supplementary Cup 17-18 - Round 1

10:30
HRI Wellesbourne
  • Liam Bullimore 14'
  • Arthur Bradley 36'
  • Craig Setchell 90'
3 - 3 Full time
Dynamo Leamington
  • Ryan Woodward 15'
  • Ashley Rowley 50'
  • OWN GOAL 60' (OG)
Dynamo Leamington win 0 - 3 on penalties.

Division 4 Cup, sponsored by Spa Trophies 17-18 - Final

15:00
Kineton S&SC
  • James Keller 18'
  • Connell Farrell 21'
  • James Keller 22'
  • Connell Farrell 49'
  • Liam Naven-Jones 71'
5 - 2 Full time
Warwick Printing
  • Hayden Barnett 45'
  • Cory Turner 45'

Cancer Research UK Charity Invitation Cup 17-18 - Semi-Final

10:30
Westlea Wanderers
A - A
Royal Oak United

Thursday 5 April 2018

Division 4

18:00
Long Itchington
P - P
Kineton S&SC

Sunday 1 April 2018

Division 3

10:30
Royal Oak United
  • Joshua Goodwin 45'
  • Joshua Goodwin 45'
  • Joshua Goodwin 45'
  • Wesley McCullough 45'
  • Wesley Klopper 45'
5 - 0 Full time
Grist Mill

Latest news

Latest Weekly Round-up.
General Latest Weekly Round-up.

Highlights from this weeks action including the Tracey Thomas Challenge Cup Final

Latest Weekly Round-up.
General Latest Weekly Round-up.

Latest League Headlines

Ten Days of League News
General Ten Days of League News

7th - 17th May 2018

Tracey Thomas Leamington and District Sunday Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe