Sunday 24 September 2017

Division 3

10:30
Athletico Murphy's
A - A
Chadwick End
10:30
Ettington Rovers
  • Jordan Lewis 22'
1 - 3 Full time
Liberal Club C
  • Thomas Rose 48' (Pen)
  • Edward Webb 51'
  • Ryan Yearsley 88'
10:30
Hampton Magna
A - A
Grist Mill
10:30
Lillington Juniors
  • Tariq El Hage 47'
  • Dimitar Velikov 65'
2 - 1 Full time
Foresters Arms
  • Thomas Harris 45'

Division 1

10:30
HRI Wellesbourne
A - A
Midland Rangers
10:30
Radford Semele
P - P
Khalsa
10:30
Warwick Cavern
A - A
Harbury Albion
10:30
Westlea Wanderers
  • Tom Friend 35'
  • Tom Friend 37'
  • Joseph Wright 51'
  • Tom Friend 54' (Pen)
  • Josh Cole 65'
5 - 1 Full time
Leamington Hibernians
  • Joe Cure 75'

Division 4

10:30
Kineton S&SC
  • Liam Naven-Jones 33'
  • Liam Naven-Jones 71'
  • James Keller 79'
  • Liam Naven-Jones 81'
4 - 3 Full time
Stockton United
  • Damien Faulkner 5'
  • Lewis Currell 40'
  • Lewis Currell 69'
10:30
Long Itchington
  • Neil Milburn 12'
  • Samuel Crawford 18'
  • Michael Clement 32'
  • Steven Edden 65'
  • Samuel Crawford 73'
  • Samuel Crawford 86'
6 - 1 Full time
Lillington Juniors Reserves
  • Mark Hickey 46'
10:30
Stockton
  • Alexander Boulden 23'
  • David Trinder 50'
2 - 1 Full time
Whitnash United
  • Abhishek Paul 70'
10:30
Warwick Printing
  • Terry Bayliss 30'
  • Jake McCarthy-Phillips 42'
  • Hayden Barnett 64'
  • Nicholas Ford 76'
4 - 2 Full time
Warwick Boar
  • Giovanni Turturici 50'
  • Giovanni Turturici 70'

Division 2

10:30
Leamington FC Veterans
  • Paul Lee 45'
  • James Canning 45'
  • Philip Davies 45'
3 - 5 Full time
AFC Warwick
  • Daniel Long 30'
  • Ashley Knights 40'
  • Ashley Knights 55'
  • Ashley Knights 70'
  • Daniel Morris 80'
10:30
Leek Wootton
0 - 2 Full time
Radford Albion
  • Brodie Cullinan 70'
  • Paul Murray 75'

The Tracey Thomas Challenge Cup 17-18 - Round 1

10:30
Castle Rangers
0 - 2 Full time
HRI Wellesbourne Reserves
  • Andy Tomlin 11'
  • Charlie Fitzmaurice 27'
10:30
Dynamo Leamington
  • Aaron Rowley 15'
  • Raymond Nsemwa 18'
  • Daniel Blohm 68'
  • Ashley Rowley 71'
  • Ryan Woodward 75'
  • Mark Smith 82'
6 - 0 Full time
Princethorpe
10:30
Real Barston
0 - 4 Full time
Royal Oak United
  • Michael Glover 45'
  • Wesley Klopper 45'
  • Wesley Klopper 45'
  • Drew Coleman 45'

Division 4 Cup, sponsored by Spa Trophies 17-18 - Round 1

10:30
Joiners Arms
  • Diego Pereira 82'
  • Maciej Radziszewski 85'
2 - 12 Full time
Barley Mow
  • Chris Young 8'
  • Ben Allen 21'
  • Chris Young 30'
  • Chris Young 37'
  • OWN GOAL 38'
  • Jack Savins 48'
  • Chris Young 50'
  • Jason White 57'
  • Ben Allen 60'
  • Ben Allen 63'
  • Jack Savins 73'
  • Jason White 80'

Division 2 Cup, sponsored by PMC Financial Services 17-18 - Round 1

10:30
Mid-Warwickshire Police
  • Jim Quinlan 3'
  • Lee Owen 65'
2 - 2 Full time
Khalsa Reserves
  • Jason Knightley 45'
  • Aidan Facer 45'
Khalsa Reserves win 3 - 4 on penalties.

Sunday 17 September 2017

Division 1

10:30
Bishops Itchington
  • Joel Bennett 9'
  • Joel Bennett 49'
  • Josh Turton 49'
  • Jamie Simpson 75'
4 - 3 Full time
Radford Semele
  • George Ayley 20'
  • Iain Groves 25'
  • Seb Rockliffe 70'
10:30
Harbury Albion
A - A
Westlea Wanderers
10:30
Khalsa
A - A
Midland Rangers

Division 2

10:30
Heathcote Athletic
  • Jack Glynn 55'
  • Connor Ratcliffe 65'
2 - 1 Full time
Leek Wootton
  • Sam Guest 75'

Division 4

10:30
Kineton S&SC
  • Calum Naven-Jones 38'
  • James Keller 89'
2 - 0 Full time
Joiners Arms
10:30
Warwick Printing
  • Connor Kenny 27'
  • Dylan Timms 41'
2 - 2 Full time
Stockton
  • John Ahearne 77'
  • George Warrilow 82'

The Tracey Thomas Challenge Cup 17-18 - Round 1

10:30
AFC Warwick
  • Daniel Long 10' (Pen)
  • Daniel Long 20' (Pen)
  • Ricky Barby 30'
  • Ricky Barby 75'
4 - 2 Full time
Ettington Rovers
  • Kris George 38'
  • James Lee 80'
10:30
Barley Mow
  • Daniel Gailor 35'
  • Chris Young 75'
2 - 4 Full time
Mid-Warwickshire Police
  • Thomas Dobson 5'
  • Sam Weaver 18'
  • Thomas Dobson 60'
  • Bogdan Ene 75'
10:30
Warwick Boar
0 - 9 Full time
Foresters Arms
  • Joseph Fisher 45'
  • Matthew Jones 45'
  • Lee Gold 45'
  • Callum Yeomans 45'
  • Gagandeep Pahl 45'
  • Gagandeep Pahl 45'
  • Gagandeep Pahl 45'
  • Reece Robbins 45'
  • Reece Robbins 45'
10:30
Whitnash United
A - A
Khalsa Reserves

Division 3 Cup, sponsored by Nick Chambers in Memory of his Father Chris 17-18 - Round 1

10:30
Hampton Magna
6 - 2 Abandoned
Athletico Murphy's
Hampton Magna and Athletico Murphy's both since resigned from competition
10:30
Liberal Club C
A - A
Grist Mill
10:30
Royal Oak United
  • Michael Glover 45'
  • Michael Glover 45'
  • Michael Glover 45'
  • Michael Glover 45'
  • Wesley Klopper 45'
  • Wesley Klopper 45'
6 - 1 Full time
HRI Wellesbourne Reserves
  • Liam Bullimore 76'

Division 1 Cup, sponsored by Anthony Eden Gents Hairdresser 17-18 - Round 1

10:30
Leamington Hibernians
0 - 1 Full time
HRI Wellesbourne
  • Samuel Pye 75'

Division 4 Cup, sponsored by Spa Trophies 17-18 - Round 1

10:30
Princethorpe
  • Edward Spencer 45'
  • Edward Spencer 45'
  • Sam Rose 45'
3 - 5 Full time
Lillington Juniors Reserves
  • Mark Hickey 3'
  • Mark Hickey 43'
  • Daniel Skrzypek 50'
  • Mark Hickey 77'
  • Thomas Jones 86'
10:30
Stockton United
  • Ryan Ward 34'
1 - 2 Full time
Long Itchington
  • Samuel Crawford 25'
  • Neil Milburn 86'

Division 2 Cup, sponsored by PMC Financial Services 17-18 - Round 1

10:30
Radford Albion
  • Jamie Lee 35'
  • Jamie Lee 50' (Pen)
  • Tom Nicholls 60'
  • Daniel Bell 80'
4 - 3 Full time
Dynamo Leamington
  • Ashley Rowley 25'
  • David Iwanyckyj 48'
  • Ryan Woodward 72'

Sunday 10 September 2017

Division 2

10:30
AFC Warwick
  • Daniel Morris 35' (Pen)
  • Ricky Barby 80'
2 - 0 Full time
Heathcote Athletic
10:30
Khalsa Reserves
  • Jason Knightley 45'
1 - 4 Full time
Mid-Warwickshire Police
  • Lee Owen 42'
  • Lee Owen 47'
  • Lee Owen 87'
  • Neil Brunton 89'
10:30
Leamington FC Veterans
  • Ross Jackson 45'
  • Ross Jackson 45'
  • Ross Jackson 45'
  • James Canning 45'
  • Paul Lee 45'
5 - 2 Full time
Leek Wootton
  • Eamon Richards 30'
  • Blake Newbold 35'

Division 4

10:30
Castle Rangers
  • Jez Bailey 63'
  • Callum Martin 76'
2 - 2 Full time
Stockton United
  • Thomas Wright 42'
  • William Webster-Wall 75'
10:30
Joiners Arms
0 - 3 Full time
Kineton S&SC
  • Darren O'Brien 18'
  • Darren O'Brien 58'
  • Mark Rooney 89'
10:30
Stockton
  • Sam Rose 45'
  • George Warrilow 52'
2 - 3 Full time
Barley Mow
  • Ryan Evetts 20'
  • Michael Harding 67'
  • Michael Harding 80'
10:30
Warwick Printing
  • Hayden Barnett 5'
  • Harvey White 39'
  • Cory Turner 43'
  • Nicholas Ford 61'
  • Cory Turner 87'
5 - 1 Full time
Lillington Juniors Reserves
  • Mark Hickey 30'
10:30
Whitnash United
  • Liam Collins 15'
  • Abhishek Paul 35'
  • Rhys Bufton 70'
3 - 1 Full time
Warwick Boar
  • Luke Wilson 55'

Division 3

10:30
Foresters Arms
  • Joseph Fisher 20'
1 - 4 Full time
Ettington Rovers
  • Carl Taylor 43'
  • Jordan Lewis 47'
  • Kris George 51'
  • Amine Bouhali 75'
10:30
Hampton Magna
P - P
HRI Wellesbourne Reserves
10:30
Liberal Club C
  • Jake Murphy 65'
  • Thomas Rose 89' (Pen)
2 - 2 Full time
Grist Mill
  • Kieran Herlichy 50'
  • Thomas Scott 84'
10:30
Lillington Juniors
  • Jason Hall 23'
  • Damian Rajendren 32'
  • Gavin Reynolds 75'
  • Jordan Bedford 76'
  • Dimitar Velikov 81'
  • Martin McGeehan 90'
6 - 1 Full time
Chadwick End
  • Kieran Geoghegan 89'
10:30
Royal Oak United
A - A
Athletico Murphy's

Division 1

10:30
HRI Wellesbourne
  • Greg Eales 40'
  • Vitor Machado 70'
2 - 3 Full time
Leamington Hibernians
  • Joshua Blake 19'
  • Darren Proctor 29'
  • Matthew Houghton 58'
10:30
Khalsa
  • Sukhraj Nijjar 35'
  • David Benton 90'
2 - 2 Full time
Radford Semele
  • Martin Groves 22'
  • George Billington 93'
10:30
Midland Rangers
A - A
Harbury Albion
10:30
Warwick Cavern
  • Adam Hughes 19'
1 - 2 Full time
Bishops Itchington
  • Tom Cooper 10'
  • Joel Bennett 89'

Sunday 3 September 2017

Division 4

10:30
Barley Mow
  • Chris Young 75'
1 - 2 Full time
Whitnash United
  • Drew-Lewis Smith 34'
  • Liam Collins 67'
10:30
Kineton S&SC
  • Liam Naven-Jones 18'
  • Calum Naven-Jones 47'
  • Jon McCall 86'
3 - 2 Full time
Stockton
  • Ruben Gomez 19'
  • Sam Rose 33'
10:30
Lillington Juniors Reserves
  • Robert Williams 2'
  • Daniel Skrzypek 20'
  • Mark Hickey 36'
  • Thomas Sangha 48'
  • Daniel Skrzypek 89'
5 - 3 Full time
Joiners Arms
  • Mauro Palma 3'
  • Mauro Palma 10'
  • Bartosz Madecki 80'
10:30
Long Itchington
  • Jack Dent 41'
  • Oladeji Sorinola 49'
  • Samuel Crawford 86'
3 - 2 Full time
Castle Rangers
  • Jack White 28'
  • Daniel Hargreaves 72'
10:30
Stockton United
  • Jordan Childs 13'
  • Mitchell Coleman 16'
  • William Webster-Wall 62'
  • Thomas Wright 81'
  • Jack Mancini 86'
5 - 0 Full time
Warwick Printing
10:30
Warwick Boar
  • Giovanni Turturici 45'
  • OWN GOAL 45' (OG)
2 - 4 Full time
Princethorpe
  • Charles Bush 40'
  • Charles Bush 43'
  • Charles Bush 55'
  • Charles Bush 70'

Division 1

10:30
Bishops Itchington
  • Andy Yeates 4'
  • Rob Herdman 7'
  • Michael Clough 90'
3 - 0 Full time
HRI Wellesbourne
10:30
Khalsa
  • Tunde Ajibade 30'
  • David Benton 31'
  • Munpreet Virk 46'
  • Sukhraj Nijjar 75'
  • Gurdeep Dulay 85'
5 - 0 Full time
Warwick Cavern
10:30
Leamington Hibernians
A - A
Midland Rangers
10:30
Radford Semele
  • Mark Anderson 15'
1 - 2 Full time
Westlea Wanderers
  • Joseph Wright 24'
  • Tom Friend 90'

Division 3

10:30
Chadwick End
  • Calvin Moore 70'
1 - 4 Full time
Liberal Club C
  • Sam Ashford 50'
  • Sam Ashford 60'
  • Ryan Yearsley 75'
  • Edward Webb 84'
10:30
Ettington Rovers
  • Carl Taylor 28'
  • Jordan Lewis 38'
  • Carl Taylor 40'
  • Carl Taylor 42'
  • Jordan Lewis 48'
  • Glen Matthew 75'
6 - 5 Full time
Royal Oak United
  • Deane Paine 13'
  • Deane Paine 14'
  • Michael Glover 35'
  • Michael Glover 53'
  • Mark Brazier 60'
10:30
Grist Mill
P - P
Foresters Arms
10:30
HRI Wellesbourne Reserves
  • Ricky Kelsey 15'
  • Liam Bullimore 31'
  • Jordan Willoughby 38'
  • Daniel Brittain 65'
4 - 4 Full time
Lillington Juniors
  • Gavin Reynolds 79'
  • Tariq El Hage 81'
  • Ryan Cranton 84'
  • Dimitar Velikov 88'

Division 2

10:30
Heathcote Athletic
  • Kevin Ward 30' (Pen)
1 - 3 Full time
Dynamo Leamington
  • Joseph Gomez 5'
  • Ryan Woodward 16'
  • Ryan Woodward 73'
10:30
Leek Wootton
  • Steve Harrison 35'
  • Kevin Archibald 42'
  • Roger Kingston 66'
3 - 4 Full time
AFC Warwick
  • Alex Sharp 7'
  • Ricky Barby 60'
  • Alex Sharp 79'
  • Alex Sharp 88'
10:30
Mid-Warwickshire Police
  • Craig Coleman 6'
  • Butho Sibanda 31'
  • Bogdan Ene 58'
  • Calum Flanagan 65'
  • James Allison 68'
5 - 2 Full time
Radford Albion
  • Tom Nicholls 15'
  • Sion Humphreys 82'
10:30
Real Barston
  • Daniel Zoka 25'
1 - 0 Full time
Khalsa Reserves

Latest news

Latest Weekly Round-up.
General Latest Weekly Round-up.

Highlights from this weeks action including the Tracey Thomas Challenge Cup Final

Latest Weekly Round-up.
General Latest Weekly Round-up.

Latest League Headlines

Ten Days of League News
General Ten Days of League News

7th - 17th May 2018

Tracey Thomas Leamington and District Sunday Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe